Ходять чутки, що буде прощальний тур Сердючки.

— Це не чутки.

Це хороша традиція нашої естради — оголосити прощальний тур, заробити на цьому грошей, а потім продовжити...

— Я знав, що ти це скажеш, і я тобі відповім. Якщо я зірку граю, а я так і роблю, природно, я можу поїхати в тур і повернутися на сцену. Це властиво нашим західним знаменитостям. Дивись, ми прощаємось, але ми ще зустрінемося. Прощальний тур я сприймаю як розставання з цими стрибками, поїздками по містах. Коли у тебе немає іншого життя і ти нічого не можеш створювати з-за того, що твоя початкова ідея настільки популярна і затребувана, що придумати щось нове просто неможливо. Я порожній, як барабан. В якийсь момент я відчув, що не хочу — мені важко це робити, бути Сердючкою. Я видавлюю з себе останні соки.

У тебе пропадає любов до персонажа?

— Ні, я просто видавлюю з себе жарти, настрій. Виходить, виглядаю неорганічно в образі Сердючки, немов Данилко переодягнений. Або коли в житті все руйнується, а на сцені треба розважати — складно. Подібне трапилося зі мною зовсім недавно. Я цим сильно здивувався. Думав, що не переживу. Думав, таке відбувається тільки років у двадцять. Кілька днів провів у лежачи, нічого не їв, як вісімнадцятирічний хлопець.

З чим це пов'язано?

— Є речі, про які ми не можемо говорити.

Мова йде про кохання?

— Так, про стосунки. Вони для мене були такі важливі, що раптом я задумався: а може, це воно. У мене навіть виникло бажання розповісти про них людям. Приїхав у Харків на якийсь концерт, а я в такій депресії перебуваю. Я просто не міг взяти себе в руки. І жодна таблетка не допомагала, абсолютно був собі непідвладний. По дорозі в готель я купив дві чашки, привіз їх додому. Поставив перед собою, а моя домробітниця вмістила одну чашку в іншу. Напередодні закінчилися моя романтична історія, яка ніяк по-іншому зважитися не могла.

Популярні новини зараз

Красуня-дружина Бурака Озчівіта Фахріє Евджен показала сина - "вилитий батько" (ФОТО)

Пугачова мріяла про таку доньку: Ліза Галкіна в білій сукні-футболці зачарувала шанувальників новим образом

Мохаммад Захур без тями від неї: 43-річна Камалія випустить кліп на запальну пісню (відео)

Скоро народить дитинку від Потапа: вагітна Каменських порадувала фанатів округлою фігурою

Показати ще
Андрій Данилко
Андрій Данилко

Ось ми і заговорили про віці. Можна вимовити цю цифру вголос? Сорок п'ять.

— Послухай, а я думаю, що і не потрібно. Вона не має до мене ніякого відношення, звичайні паспортні дані. Моє відчуття себе — період студентства.

Двадцять досі?

— Двадцять шість. Коли я можу спілкуватися з молоддю, не помічаючи різниці.

Помітив, що всі раптом почали звертатися до тебе по імені-по батькові?

— Давно почали. Андрій — незручно, всі говорять Михайлович.

Було таке, що після 30-ти в колі друзів стали обговорювати, хто до якого лікаря пішов, або давати поради, чим лікуватися?

— Слухай, у мене це було завжди. Я ходив до лікаря постійно. На мене змолоду різко обрушилася популярність. А я просто сидів і не знав, як з нею впоратися. Перебував у якийсь депресії, на нервовому грунті моє обличчя обсипало так, що я навіть не міг змогу загримуватися. Я ніколи цього не розповідав, до речі. Природно, ти соромишся, ховаєшся. Я пам'ятаю концерт: Кривий Ріг, цирк, натовп людей. А я ховаюся в туалеті, щоб просто побути одному. Я не був готовий до такої уваги. Тобто по-людськи це мене ніяк не псувало. У мене ніколи не було такого: машини, телиці, понти. Навпаки, для мене той період був дуже важким і я б не хотів повернутися в нього.

 

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Які дні були настільки страшними, що справа доходила до лікарняного ліжка?

— Весь час. Я постійно себе погано почував. Пам'ятаю, артисти запитливо на мене поглядали, чому я якийсь переляканий, затиснутий, напружений. Я реально погано почувався і весь час хотів сховатися від людей. Дуже не любив, коли на мене дивилися. Парадокс, так. Я завжди виходив на сцену без найменшого сорому, ніяковості. Абсолютно діаметральні взаємини мене чекали за лаштунками.

Ти коли-небудь відносив Сердючку до поняття «травесті»?

— Якщо аналізувати з позиції шоу, то напевно, це визначення підходить. Коли на Заході говорять про «drug queen», Сердючка там на другому місці. Маю на увазі, у світі на другому місці.

А хто перший?

— Якийсь Dame Edna Everage. Він грає наряженную багату пенсіонерку, яка дає оцінку різним політичним подіям. До орієнтації самого актора його персонаж не має ніякого відношення. Це гумористична роль.

Комік?

— Так. Є люди, які не розуміють, що я не граю жінок. Щоб пояснити доступно, то Сердючка і мама — це Вінні Пух і П'ятачок. Вінні завжди придумує якусь дурницю, а П'ятачок за ним хвостом бігає, — куди Сердючка, туди і мама. Це комедія ситуації. Але при цьому у людей є співпереживання. Чому? Якщо донька ходить з мамою, значить, щось не вийшло?

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Так у нас ціла країна самотніх жінок! Прямо в точку влучив.

— Ось! І люди це відчувають. Я ж розкладаю персонаж Вєрки по поличках тільки зараз, ніколи його не пояснював. Люди розуміють, що Сердючка виявилася складніше, ніж вони думали.

Що це не просто чоловік у жіночому платті...

— Знаєш, мені іноді пишуть смішні коментарі. Одна дівчина нещодавно дізналася, що Вєрка Сердючка — чоловік. Тобто була собі Вєрка Сердючка, а тут раптом ми дізналися, що Вінні Пух — це жінка. Це я до того, що раніше мене постійно хотіли зачепити, образити: «Шо ти бабу граєш!». В свій час мене це просто бісило.

А по відношенню до Сердючці таке було?

— Звичайно! Багато людей терпіти мене не могли з-за популярності. Не кажучи про юмористах... Тому що Сердючка — це реальний комерційний успіх.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

На початку кар'єри ти створив свій театр, де були балерини, міліціонери та інші. Як зрозумів, що головною серед них повинна бути Сердючка?

— Все було не так. Після першого мого виступу в ролі провідниці (вона тоді і Сердючкою не називалася) був такий фурор, я тобі клянуся, такі овації, що мене кружляли наче в космосі. Я не міг визначити стан. Таке траплялося зі мною двічі, другий — після Євробачення. Я кілька разів виходив на біс. Зайшов в гримерку, а мені кажуть: «Виходь! Андрій, тебе звуть, виходь!». Я не міг зрозуміти, що я їм показав таке. Подумав: «Може я Смоктуновський (сміється — прим.ред.). Що я такого зіграв?». А ця тема була настільки актуальна тоді, прямо збіглася з часом.

Таке було з Ласкавим маєм, коли вони звучали всюди на початку 90-х, але самих учасників групи ніхто не знав. Ще з дитинства пам'ятаю. З нами сталося те ж. Голос провідниці звучав на всіх ринках. Іду по базару і чую, як звідусіль ору. Ти можеш уявити? Це ж розмовна манера виконання, не пісня. Пам'ятаю, в Харкові підійшов до рундука з касетами, вирішив купити свою. Дивлюся, всі касети стоять чотириста рублів, а моя — шістсот. Ти уявляєш, скільки вони тоді на мені заробили?

А тобі-то ніяких нарахувань...

— Нічого. Я тоді зажлобился придбати ту запис, але задумався про ранзі Сердючки. Адже на Лужники (місткість стадіону 81 000 чоловік) друзів не міг запросити, всі квитки розпродавали. І я ніколи про це не згадував в інтерв'ю.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Ти збирав Лужники?

— Та божевільні! Два концерти! Була Пугачова, банкет. Шура побився з Хизритом, який директор Аллегрової. Пам'ятаю, приїжджаю в Лужники, мене зустрічає охорона, переді мною стоїть ця величезна машина, і я соромлюся в неї сідати. Я кажу, що не сяду в неї, не піду. Повертаюся до організатора, питаю, чи можна прибрати охорону, яка оточила мене з усіх сторін. Вона мені відповідає: «Андрію, ти напевно щось не розумієш, у мене продано два зали». Я їй пояснюю: «Я соромлюся». Вона мені: «Ти можеш соромитися, це твої проблеми. Але якщо ти спіткнешся, як мені потім розбиратися?». І я закрив свій рот.

Охоронці вартували мене навіть у двері номера. Зручності в номері знаходилася якраз біля вхідних дверей. І кожен раз, коли я натискав на злив, мені здавалося, що вони з мене насміхаються. Розумієш? (сміється — прим.пред.) Мені так соромно. Ті концерти були на рівні Depeche mode, розмовні, на хвилиночку, номери на сцені Лужників! Далі пішли сольні концерти, коли я був зовсім знесилений. Плутав Луцьк з Луганськом та Липецьком. Я не витримував. Була постійна необхідність пити.

Алкоголь рятує?

— А як ще можна розслабитися? Щоб скоротити дорогу, поки ми переїжджали з одного міста в інше, я намагався заснути на колінах у помічниці Інки. Так я відразу опинявся в готелі і нормально висипався. Кажу ж, деякі року я зовсім не пам'ятаю. З 1998 по 2000 рік міста не пам'ятаю, тільки фрагментами. Потрапив у колесо — крутись там. Мене ніхто не питав, чи хочу виступати чи ні. Останній виступ з номерами було в Магнітогорську. Потім я сказав, що припиняю свої оповідання. Тимчасово поставив все на паузу.

Я довго не міг знайти формулу Сердючки, ось ці «гоп-гоп». Як раптом мене осінило: «Ну точно ж, весілля». Де ще зустрінеш таке веселощі». Всі мої талановиті хлопці тоді просили: «Андрій, тільки не співай, що-завгодно, тільки не співай». Але я зрозумів, що гумор став точковим і потрібно адаптуватися до часу. Те, що смішно на Рубльовці, не веселить в Житомирі. До всіх містах свій підхід, немає масового гумору. Якраз почалася ера корпоративів, коли всі гуляють за дурні гроші. І Сердючка в них дуже навіть вписалася.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

А який самий дивний корпоратив у твоєму житті?

— Зараз подумаю... Ну, що повіям співав — це таке. Згадав! Справу було з українськими політиками. Привозять мене в гостьовий дім, бачу Орбакайте, Шуфутинського. Намагаюся зрозуміти, куди потрапив. Задаю питання Орбакайте: «Ну що, як там публіка?». Я ніколи не забуду її очі, коли вона мені сказала: «Яка публіка, там дві людини». Як дві людини? Нічого не міг зрозуміти. Вбрався в свої обладунки і пішов з колективом дарувати радість людям. Цікавлюся, що за свято. Кажуть, якась зустріч друзів.

Виходжу я на сцену», переді мною сидять дві людини (не можу назвати імена) і якісь там дівчата. Я ж питаю по наївності своїй: «Це ваші дочки?». Вони покотилися по підлозі. Я співаю собі далі, чую п'яне і уповільнене: «Тихіше, тихіше, тихіше». Я отшучиваюсь, що начебто, за ваші гроші все зробимо. А він мені на вухо прізвище називає. А я не знаю, хто він такий (сміється — прим.ред.), у відповідь кидаю йому: «І що мені зробити?». Далі звучить: «Добре, поважаю, наливаємо». Я ж йому в стилі Вєрки: «Не можу, п'ю антибіотики (а я справді тоді хворів); і взагалі, безкоштовно — не п'ю». Треба ж було знайти якийсь вагомий для нього аргумент, і щоб при цьому в образі залишатися. Він мені: «Скільки хочеш?» Я йому: «Триста доларів». Тут же з'являвся валізку, з якого вираховували зазначену суму. Я раз триста, два триста — вже шістсот. Наш балет вже поглядає на гроші (сміється — прим.ред.).

Раптом другий чоловік до мене звертається. Виявилося, у них була зустріч після того, як він відсидів. І він каже: «Я в тюрмі навчився грати на гітарі Білі троянди. Можеш заспівати?». У мене з собою була мінусовка пісні. Я співаю, зліва сидить Таїсія Повалій з Ігорем Ліхутою, чоловіком своїм, а поруч з ними — цей рыдающий чоловік. І Таїсія розуміє, що не ті пісні співає на корпоративних заходах (сміється — прим.ред.). Чоловік цей ще раз до мене: «Повтори!». Другий у цей час відраховує валюту з валізи. Потихеньку і я п'янію, але одночасно думаю, куди пхати гроші, якщо немає кишень. Відтягую верх колготок, кидаю туди величезну пачку валюти — і далі собі розважає публіку.

Монтаж, склейка, наступний кадр в гримерці. Я перевдягаюся, спітнілий, мокрі купюри розсипалися по колготкам, всі дивляться. Ми потім їх висушили феном і роздали всім премію. По тим часам вийшла гігантська сума. І я подумав, як добре, що Вєрка — це персонаж, який можна обіграти. А уяви, коли так виступають молоді хлопці чи дівчата, яких запросто можуть принизити або сказати «пішла звідси», «сидіти, я ті сидіти сказав!», «пий!». У подібних ситуаціях ця маска безумовно, сильно мене рятувала.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Можеш описати костюм Сердючки, що там під ним?

— А що вас цікавить? (сміється — прим.ред.)

Скільки важить, наприклад.

— Зірка на Євробаченні важила близько восьми кілограмів. Оскільки складалася із цих дзеркал. Ми не розуміли, як утримати її на голові, щоб не впала під час виступу. У мене постійно боліла шия через необхідність постійно тримати баланс. Терпіти не можу цей костюм.

Груди яка, поролонова?

— Так. В костюмі шалено жарко. Я хвилин сорок після виступу тільки приходжу в себе і охолоняю, настільки спітнілий.

Ти казав, що життя поділилася на «до» Євробачення і «після». Чому?

— Я думав, що я така цукерка, всі мене, Сердючку веселу, так люблять. Я був наївним! Кажуть, за перше місце домовляються, що воно політичне.

Так?

— Так кажуть.

Тобто, насправді ти міг зайняти перше місце?

— Звичайно! Я тобі скажу більше, до нас підходить організатор Євробачення з проханням «Андрій, не знімайте навушник». А у нас не успіх там, а тріумф. Вся Фінляндія ходила з прапорцями, люди з фольги робили собі зірки, співали. Все йшло до першого місця, і я в цьому впевнений. Вирішальним у голосуванні журі, думаю, виявилася дуже нестабільна ситуація в Україні. Бо фраза «Андрій, тільки не знімайте навушник» означала, що ти повинен ще раз співати у фіналі. Вважаю, журі до останнього сперечалися. Виграла дівчина з Сербії з піснею Molitva.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Чому тоді саме Сербія?

— Влітку того року в Сербії організували саміт, на який приїхав навіть Буш. Якийсь політичний привід віддати Сербії перше місце був точно. Я тобі зараз розповідаю те, що розповідали на конкурсі мені. І я настільки тоді від цього втомився, настільки хотів, щоб це все закінчилося... Відразу скажу, що я не пив у той день, коли смс посипалися потоком. Я не міг нічого зробити: ні включити, ні виключити. І я сиджу в такому стані (яке в житті було тільки раз, ніби в цю хвилину про мене говорять усі. Не знаю навіть, як це описати.

Це страшно?

— Тобі незрозуміло це відчуття. Ти сидиш як дурень, а про тебе всі кажуть: навколо, в голові, в кожному куточку планети. Перша, з ким я поговорив, була Алла Пугачова.

Що говорила? Вітала або про ситуації в Росії згадала?

— Я не знав, що в Росії відбувається. На Євробаченні до мене підходили російські канали, в кадрі я жартував. Виявилося потім, всі інтерв'ю зі мною перекрутили, в ефірах говорили моторошні гидоти. Що сталося і Нехай кажуть, куди я приїхав особисто. Мені сказали, люди неправильно розчули..

«Приїдьте, поясніть»...

— Звичайно! Я приїжджаю, а там всіх розфасували, хто на чиїй стороні. Насправді я поставився дуже легковажно до цього. Як-то наш барабанщик перевів Lasha Tumbai, як «збивай масло». Я і ляпнув це в ефірі, щоб в стилі Сердючки, ніби виправдовуюся, викручуюся як можу, вру. Перший канал тоді вилив на мене всю злість Кістки Ернста, їх генерального директора.

Як так ти йому дорогу перейшов?

— Ти не розумієш?

Немає. Ти маєш на увазі, що посів місце його групи?

— А як інакше. Ми ж з ним напередодні зустрічалися. Він знав, яку пісню я буду виконувати. І ось в той день нашої зустрічі я сиджу в їдальні Останкіно, до мене підбігає секретарка Костянтина з фразою: «Швидко до Костянтина Львовичу!». А я їй: «Що означає швидко? Що це за текст у вас такий? Я тільки замовив. Зараз поїм і прийду». Вона: «Ні, швидко!». Я їй: «Давайте я спочатку співаємо, потім підійду». У нього кабінет на якомусь десятому поверсі був. Вона з іронією: «Так і передати?». Я: «Так і передайте». Поїв собі, випив компот, піднімаюся в кабінет, а Костянтина немає на місці. Раптово він забігає в кабінет. Мені здалося, він спеціально прийшов після, типу «Ти чекай». Хоча може, я це придумав.

Я йому розповідаю, мовляв, є така пісня, завзята, від України не пустять швидше за все, давайте поїду від Росії. Навіть пояснюю, що в тексті є момент скандальності, маючи на увазі німецьке «sieben, sieben», звичайно ж, натяк на фашистів. Він мені: «Ні, це не піде, не то». І ми нормально розійшлися. У підсумку Ернст з Фадєєвим готують на конкурс групу Срібло, з якими у мене теж були прекрасні стосунки. Але чи то вони мені заздрили, то що... Думаєте, чому вони готувалися зайняти срібне місце? Все правильно, тому що Срібло. І я перейшов дорогу не тому, що Lasha Tumbai, а тому збив їх розрахунки на друге місце. Так мені здається.

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Коли писав текст пісні, у тебе в голові хоч як-то фраза «Lasha Tumbai» була співзвучна з «Russia, goodbye»?

— І близько немає. В пісні все одно ж якась белиберда-лічилки, так? Я розумію, що англійський текст не вивчу, просто забуду його. Так і придумав собі абракадабру. А співзвучною мені була фраза з пісні Цоя Бошетунмай. Коли на Євробаченні мені розповідали, який скандал назріває в Росії, я відверто сміявся. Ніколи не подумав би, що це правда. Всі говорили, що я хороший піарник, а я не розумів, навіщо мені одягають медалі, яких я не гідний (сміється — прим.ред.).

Після конкурсу приїжджаю я на Слов'янський Базар, навколо мене вже занадто «накручена» обстановка. Люди сахаються мене, немов «Увага! Баба Яга приїхала». Мені тоді було тридцять три роки і я відчував повне спустошення. Як зараз пам'ятаю: приїхав додому, насмажив картоплі, дзвінок, Джигарханян: «Послухай, синку, це вічна боротьба Гуллівера з ліліпутами» (сміється — прим.ред.). І я сів, наївся цієї картоплі і подумав: «Моє важкий стан відчули тільки люди, які мені зовсім не друзі й не родичі».

Ти втратив якусь кількість концертів?

— Безумовно. Кажуть, Ернст навіть в Кремль бігав домовлятися. Людей «накрутили» до ненависті в мою адресу. «Він плюнув в обличчя Росії» — ось такі були закиди. Досі не розумію, навіщо це було потрібно Ернсту. Тільки тому, що Срібло посіли третє місце?

Так у нього за Срібло все в порядку.

— С Срібло — так, але він з Фадєєвим потім розійшовся у поглядах. У них була така сварка! Тобто Перший канал — це міць, вони сказали — все вмить підхопили. Пам'ятаю ведучий Діма Борисов оголошував в новинах Першого каналу: «Перше місце — Сербія, а друге, переможне, — Росія». Тобто другого місця для них не існувало апріорі (сміється — прим.ред.). Хоча я розумію, що на війні всі методи хороші, але вони вели себе як діти, чесне слово. Після конкурсу я повністю змінив свої погляди на шоу-бізнес. З'ясувалося, я був дуже наївним!

Андрій Данилко
Андрій Данилко

Нагадаємо, що раніше в Мережі обговорювали історичний поцілунок популярного українського телеведучого і учасника проекту" Танці з зірками 2018 Руслана Сенічкіна c всесвітньо відомим роботом Софією. Чому ця подія стала поворотним не тільки в житті ведучого, але і всього світу робототехніки, а також фото та відео з події можна знайти в нашому матеріалі.

Матеріал підготувала Марія Пасіка

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. "Кухар – молодець, тонко затролила Фреймут": у Мережі розкритикували зірковий батл на "Танцях з зірками" (відео).

  2. Настя Каменських з подовженим каре одягла прозору сукню і вийшла на сцену, засвітивши, від чого без розуму Потап (ФОТО).

  3. Почала потребувати? Андрій Малахов розповів, як йому зателефонувала хвора Анастасія Заворотнюк з важливим проханням.

  4. Як нова технологія pH Balance одночасно піклується про шкіру голови і волосся? Дізнайся подробиці.

  5. Повертаємо волосся "у форму": лікар-трихолог відповів на головні питання про випадіння волосся. Будь в курсі!

  6. Дерматоонколог розповіла про небезпечні родинки, рак шкіри і наслідки сонячних опіків. Необхідно знати всім!