До речі, український фільм «Крути 1918» Олексія Шапарєва вийде в прокат 7 лютого 2019 року. Військово-історична драма відображає події Бою студентів під Крутами. У картині зачіпаються теми безтурботної молодості, щирих почуттів, патріотизму і відданості Батьківщині, єдності. А тепер перейдемо до інтерв'ю з актрисою Наталією Васько, яка зіграла матір головної героїні — Софії.

Наталья Васько,Крути 1918
Прем'єра військово-історичної драми «Крути 1918» відбудеться 7 лютого 2019

Ви у фільмі «Крути 1918» граєте маму Софії. Розкажіть трохи про вашу героїні? Близька вона вам?

Це маленька, епізодична роль у фільмі у мене всього дві сцени. Але, думаю, мені вистачило цих двох сцен, щоб передати проблему батьків і дітей, переживання матері за долю дочки, проблему сприйняття духу часу, духу змін... Коли стаєш мамою, то, звичайно, в тій чи іншій мірі всі ролі мам тобі близькі, і ти звертався і до життєвого досвіду, як без нього..)) Ну, і, як я вже сказала, тему батьків і дітей у всі часи ніхто не відміняв.

Наталья Васько, Крути 1918
Актриса Наталя Васького зіграла у фільмі «Крути 1918» мати головної героїні — Софії

Наскільки легко було вжитися в героїню того часу? Привнесли ви щось від себе в роль?

Як казала Ф. Раневська, «довіряю першому вшанування п'єси», от я і беру приклад великої актриси і теж довіряю першому враженню від прочитаного матеріалу і, до речі, це дуже допомагає у створенні точного образу... Ти, наче, улавливаешь камертон, вірний, без домішок звучання персонажа, ловиш першу асоціацію, і вона в основному буває найбільш точною у роботі над роллю, стає стрижнем ролі! Ось і мама Софії в сценари "Крути 1918" асоціювалася з кімнатною квіткою, який завжди захищали від протягів і прямих сонячних променів, який знаходився в самому комфортному місці кімнати... Вона – інтелігентна жінка, вихована на класичній літературі і мистецтві і сприймає життя через книги і розмови про мистецтво. Мені хотілося показати, що вона не готова (чи то з остраху, чи невіри) прийняти, зрозуміти насувається час змін... Їй здається, що всі ці вуличні заворушення тимчасові, і найважливіше – це влаштувати особисте щастя дочки, радячи кращу партію для заміжжя, не розуміючи, що дочка мислить категоріями не комфорту та забезпеченості, а серцем і духом часу.

Наталья Васько, Крути 1918
Наталія Васько легко вжилася у свою роль, довірившись своїй інтуїції і сприйняття героїні

На вашу кинодочь Софію у «Крути» закохані два брата. Прислухалася Софія до ваших порад, кого вибрати?

Не приховую, я, як мама, теж роблю чимало помилок, є непорозуміння та розбіжності, але хто їх не робить? Єдине, що дає надію, так це саме життя, якщо день настав, значить нам дано шанс виправити помилку, поговорити, сказати «вибач, доню» , адже головне, ми знаємо, що любимо один одного і важливіше нічого більше немає в житті, це знання і є та сама головна підтримка!

Наталья Васько, Крути 1918
В житті актриса фільму «Крути 1918» Наталія Васько теж мама, тому вона щиро переживала за суд

Якщо б у вас сьогоднішньої була можливість звернутися до мамам і дівчатам 1918 року, знаючи, як в Україні будуть розвиватися події далі, що б ви їм порадили?

Якщо трагічна історія твого народу повторюється, значить цей народ не зробив правильних висновків, не виніс головний урок! Сто років тому загинули молоді хлопці під Крутами, які в меншості вийшли проти ворога, і вся країна не піднялася, не стала поруч, не підставила плече, і, більш того, допустила забуття... Ось тому в наш час скільки молодих доль, молодих хлопців віддають свої життя за свободу і незалежність України! Вже більше десяти тисяч забрала війна з російським агресором, але мені здається (і в цьому є найбільша наша біда і помилка), ми хочемо відсторонитися, думати, що це десь далеко, що це не наших дітей, синів і дочок, чоловіків і батьків вбивають на Донбасі, точно як мама Софії, боїмося взяти відповідальність за майбутнє покоління наших дітей та онуків! Пам'ятаєте, як пісні радянського часу «якби хлопці всієї землі землю від пожежі могли зберегти» і тд. Так ось, мені хочеться всім поколінням і сто років тому, і теперішнім сказати: якщо ми разом, всі разом, пліч станемо на захист своєї країни, то ніякий ворог ніколи не здолає нас! Слава Україні! Героям Слава!

Популярні новини зараз

Мережу розсмішило відео з Ангелою Меркель, що гралася своєю туфлею на нормандському саміті

Раміна вперше розповіла правду про весілля з Козловським, проект на мільйон і нових відносинах з красенем-юристом: ексклюзив Клатч

Тест на характер: те, як ти стискаєш кулак, говорить про тебе дещо цікаве

Названа володарка самого красивого тіла в світі: фото красуні

Дивись офіційний трейлер військово-історичної драми «Крути 1918»:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.