Наскільки мені відомо, ви були режисером-постановником багатьох популярних телевізійних проектів в Україні, і не тільки. З чого починалася ваша кар'єра?

Денис: Як завжди, все починається з пошуку. У мене цей пошук стартував з навчання. Так як освіту здобував класично естрадне, а час диктував вже інші форми, поєднані, грубо кажучи, з телевізійної естрадою, я почав робити неусвідомлені кроки в телебаченні, в ролі режисера майданчики. Пробував себе у знімальному процесі. Паралельно були спроби театральній акторської кар'єри, яку я переосмислив по-своєму і залишив у спокої. Пізніше, після закінчення університету, був запрошений на викладацьку діяльність, де разом з Олегом Боднарчуком ми успішно виховали курс молодих режисерів. Почали з'являтися великі проекти і перші кроки в ролі режисера постановника. Справа в тому, що коли ти починаєш займатися якимось справою, і відчуваєш позитивну віддачу, обов'язково з'являться різні знаки, люди, події, які тебе потім направлять. Головне бути максимально відкритим. Так що ці телевізійні проби самі по собі мене і сфокусували. Але при цьому, навіть зараз я перебуваю в певному пошуку. Якщо раніше більше займався режисурою, то зараз чітко розумію, що люблю креативне продюсування. Це коли ти береш голу ідею, будь то концертна, театральна, телевізійна або взагалі незрозуміло яка і повністю запускаєш реалізацію створюючи готовий продукт. Розробляєш формат, створюєш команду, розбираєшся з фінансами, борешся з вітряками, і таким чином рождаешь новий шедевр. Зараз я відчуваю, що ця стезя – вона моя.

Денис Сало
Денис Сало

Тобто це прийшло з часом? Усвідомлення того, що саме потрібно займатися.

Д.: Так, це рідко приходить відразу. Я білою заздрістю заздрю людям, які з пелюшок розуміють, що вони роблять і чого хочуть. Думаю, такі люди є, але це дуже маленька статистика, тому що більшість знаходяться в пошуку на протязі всього життя. Хтось знаходить себе раніше, хтось до пенсії. Навіть після сімдесяти років людина може зрозуміти, що все своє життя він займався не тим. Для мене пошук – це творчий шлях. А шлях важливіше результату.

Яна Кутишевская дала відверте інтерв'ю: Про перемогу в «Топ-моделі по-українськи», відносинах з Костромічевою і сбыче мрій

Працюєте в даний момент над якимось проектом, що плануєте в найближчому майбутньому?

Популярні новини зараз

Колишня Дана Балана в обтягуючому червоному платті показала, чим вона краще Кароль: які форми

Нелюбимий син султана Сулеймана: яким був шехзаде Баязид в реальному житті

Ліза Галкіна здивувала Максима кулінарними талантами – Пугачова не очікувала

Вагітна Тіна Кароль показала, що підкорила Балана: такими формами навіть Лорак не похвалиться

Показати ще

Д.: В цьому році вже планується три проекти. Один у процесі переговорів, два з них запущені. З того що вже готуватися — це Вар'яти шоу, 4 сезон. Ми досить успішно пропрацювали з Сергієм Притулою в 3 сезоні. Тому з обопільної згоди сторін вирішили продовжити співпрацю. Також нещодавно повернувся з Алмати, де запустили організацію міжнародного казахського проекту, який відбудеться восени. Ведуться переговори з приводу великого українського шоу, але тут поки не буду відкривати всі карти, інформація з грифом «секретно». Це якщо говорити про масштабні проекти. Є, звичайно, і точкові, маленькі, але думаю, їх обговорювати немає сенсу, так як це допоміжна сходинка, вони на кар'єрну історію не впливають.

Денис Сало
Телевізійний режисер Денис Сало розповів про роботу

Де ви черпаєте натхнення, і звідки беруться креативні ідеї?

Д.: Натхнення дуже дивна штука. Потрібна і невловима. Його можна черпати з чого завгодно. Можна поїхати кудись відпочити або просто виспатися, ну або поняньчити дитини. Єдиної формули немає. Я помітив, що до мене приходять цікаві думки в процесі ходьби. Можу вийти з точки А в точку Б, наприклад ввечері в супермаркет. Ну і поки крокую, в голові апокаліпсис думок, не пов'язаних між собою. Тут важливо навчитися схоплювати. Я називаю цей момент: думка на гачку. Тому що ідея – вона прийшла і пішла. І якщо навіть зараз не актуально – запит може прийти через годину. А думка вже втрачена. Тому я їх колекціоную. Хороші ідеї заводять і надихають. Складніше – якщо стоїть завдання сісти і терміново щось придумати! Часто буває, концентруєшся, всі виключаєш, забиваєш цвяхами двері і вікна, щоб ніхто не заважав – а результату немає. В таких випадках кажу собі – розслабся і пройдися. Ну а далі ви в курсі).

Ексклюзивне інтерв'ю Андрія Данилка: про зустріч з Путіним, особистому житті і дзвінках з Голлівуду

Чи є у вас якісь життєві правила, принципи, яким ви не зраджуєте?

Д.: Я дотримуюся дуже простого життєвого правила – не брехати в першу чергу самому собі і оточуючими. Скоріше навіть – не брехати і чути самого себе. Ось ці два критерії – основа. Що таке інтуїція? Це те відчуття або думки, які спалахують в першу секунду. Воно виникає десь всередині, і його важливо зловити. Як показує досвід, саме воно і є правильним. Сумніви є, звичайно, іноді дуже великі. У мене було тисячу раз, коли щось з'являється, потім відмітається, перекручується, змінюється, трансформується. Але все одно в кінцевому підсумку я повертаюся до першої думки, тому що вона є максимально точною.

Чи вірите ви в якісь знаки, які приведуть до цих рішень, або ви більш прагматична людина по відношенню до таких речей?

Думаю, що всі люди у щось вірять. У мене є така прикмета, що якщо генеральна репетиція проходить в ідеальних умовах, здається що все вийшло, то на прем'єрі буде якась лажа. Чому це працює, пояснити не можу. Може, тому що я в це вірю, але за спостереженнями, такий зв'язок є. У тому ж Казахстані був дивовижний випадок, коли на прогоні горіло все. Причому це було дуже важливе шоу. У проводах знаходили голки, техніка відключалася, все відбувалося на рівні містики. Більше того – все було в п'ятницю 13-го. На другий день, як ні в чому не бувало, все запустилося і відпрацювало без жодної затримки. Видимих причин того, що відбувається, ми так і не знайшли. Ось як це пояснити? А бувало й таке, коли всі відрепетирували, прогін пройшов чудово, всі щасливі, а вранці приходимо, і починається містика.

Велике інтерв'ю Руслана Сенічкіна: про турецькі коріння, психи на кухні і відхід з "Сніданку"

Ви справляєте враження людини, яка не може сидіти на місці. У вас є хобі, крім режисури?

Так, є – не можу сидіти на місці. Насправді, хобі, в прямому розумінні цього слова, немає. Я люблю відвідувати цікаві заходи, засісти за ненудною книгою. Хоча, напевно, лижі і сніжне бездоріжжя. Завис я на них відносно недавно, років п'ять тому. На сьогоднішній день отримую від цього розваги максимальне задоволення. Вони заряджають, і найважливіше — відключають мозок. Ти їдеш і ні про що не думаєш. Ще тащуся від подорожей. Ми з дружиною часто приїжджаємо в якесь місто світу, і весь проходимо пішки. Так на повну відчувається вся краса і історія країни.

Денис Сало
Режисер-постановник Денис Сало

Ваша професія зобов'язує бути стресостійким. Як ви справляєтеся з форс-мажорними ситуаціями?

Весело! Так як я побував у різних статусах своєї кар'єри і бачив всяке. На сьогоднішній день досить товста шкіра. Якщо щось згадати: коли в ролі режисера майданчика, ми робили 2 сезон Голосу країни, у суддів були Світлана Лобода і Тіна Кароль. Шоу в прямому ефірі. За сценарієм спочатку виступала Тіна, за нею повинна була бути Світлана Лобода. Важливо, що в прямому ефірі все повинно бути без збоїв, не можна зупинити і перезняти. І тут під час виступу Тіни Кароль, Світлана Лобода зачиняється у себе в гримерці і відмовляється виходити на сцену, аргументуючи це тим, що їй погано. Найімовірніше, причина була в іншому. Дійшло до того що хотіли ламати двері. З'явилася вона за двадцять секунд до виходу. Звичайно, увігнала в стрес всю групу, в тому числі і мене, тому що я ніс пряму відповідальність за її вихід. Думаю, це був чисто конфлікт інтересів і конкуренції між артистами. Нам довелося понервувати, хоча, глядач нічого не помітив.

Останнє інтерв'ю Юлії Началовой «Я хочу жити і працювати. Я багато чого не зробила»

І все-таки я не можу не запитати, як ви думаєте, у чому ваш секрет успіху?

В інтуїції, напевно. Іноді я роблю якісь штуки, і тільки потім розумію що це правильно. Зараз більше прислухаюся в собі. Раніше часто входив у внутрішні суперечки, сумнівався у всьому. Тепер більш категоричний. Не буду глобально сперечатися, але все ж зроблю як відчуваю. Адже у всьому є фундамент. Він закладений або правильно, або ні. Мені інтуїція допомагає цю міцність основи розгледіти.

А що стосується самого успіху, все дуже відносно. Успішний ти сьогодні чи неуспішний завтра – вирішувати тільки тобі. Те, що кажуть – здебільшого ілюзія. Іноді чуєш: «Вау, ти таке зробив». А я сиджу і думаю, ну зробив, ну і добре. Чи читаєш коментар, а там зовсім протилежну думку про твою роботу. Головне не вестися на цю думку і не боятися помилитися. У будь-якому випадку успіх – це боротьба. І в цій боротьбі ти будуєш свою успішну бізнес-модель. А інтуїція і чуття дозволяють не підлаштовуватися під чиїсь інтереси. Глобально – це, напевно, відсутність внутрішнього гальма. Остраху помилитися. Свободи у вчинках і ідеях.

Більше цікавих матеріалів можна читати на clutch.ua

Також редакція Clutch радить прочитати:

1)

Ведуча Сніданку з 1+1 Неля Шовкопляс має справді різнобічний кіносмак. У добірці ми зібрали найулюбленіші фільми Нелі різних жанрів і років.

2)

Як давно смартфон перестав сприйматися як новинка? Гаджет настільки міцно увійшов в наше життя, що ми перестали помічати всі його переваги. Ці 5 фільмів нагадають про те, яким важливим винаходом для людства є мобільний пристрій.

3)

У період пандемії увагу до здоров'я майбутньої мами і дитини зростає. Про те, як захистити себе і малюка в цей непростий час розповіла досвідчений гінеколог з 15-річним стажем Наталія Силіна.

4)

Відвідуючи нові міста, ми мріємо пережити незабутні емоції - закохатися, ризикнути, здивуватися. І хай щастя подорожей нам тимчасово недоступно, ці 9 фільмів допоможуть перенести вас в найпрекрасніші куточки нашої планети.

5)

Якщо озирнутися навколо, то можна побачити сотні яскравих історій дорослих героїв. Ось ТОП-7 фільмів про те, що вік - не перешкода в досягненні цілей, умінні радіти і отримувати від життя задоволення.

6)

Ми підготували добірку найбільш цікавих фільмів про жінок, які мотивують своїм прикладом і вражають сильним характером, стійкістю, витримкою.

7) 

Правильне харчування і спорт допомагають змінити фігуру, а також покращують стан здоров'я. Дивись надихаючі історії про схуднення і дізнайся думку експертів щодо здорового способу життя в добірці фільмів і передач.

8)

Карантин ще триває, а ти вже переглянула всі нові серіали? Дивись добірку улюблених комедійних серіалів, які вже стали класикою телебачення. Ця плеяда зірок гарантовано зробить будні більш веселими і менш монотонними.

9)

Наша шкіра також переживає зміни і на те, як ви будете виглядати в 30, 40, 50+, впливає не тільки раціон вашого харчування, режим життя і сну, але і підхід по догляду за шкірою.