На момент смерті легендарного радянську авіаконструктору Генріху Новожилову було 93 роки. Причина загибелі професора поки не встановлена. Про це повідомляє інформаційне агентство ТАСС з посиланням на джерело.

«На превеликий жаль, сьогодні помер знаменитий авіаконструктор, творець таких літаків, як Іл-76 та Іл-96 Генріх Васильович Новожилов», — зазначив співрозмовник агентства.

Померла Еліна Бистрицька
Генрих Новожилов, авиаконструктор, умер
Генріх Новожилов

Довідка

Генріх Новожилов народився в родині військовослужбовців 27 жовтня 1925 року. У Велику Вітчизняну війну до серпня 1942 року був в евакуації в Пензі, де закінчив школу. Після дев'яти класів Генріх повернувся в Москву і влаштувався на роботу на кафедру фізики Московського авіаційного інституту (МАІ). З 1943 року — студент літакобудівного факультету МАІ.

Після закінчення інституту Новожилов працював в ОКБ С. В. Ільюшина. У 1956-1958 роках — секретар партійного комітету заводу, потім заступник головного конструктора Іл-18, в 1964 році — перший заступник генерального конструктора, керував організацією серійного виробництва Іл-62, за що з групою працівників ОКБ став лауреатом Ленінської премії 1970 року.

Європа в жалобі: помер Великий герцог Люксембургу
Генрих Новожилов, авиаконструктор, умер
Генріх Новожилов

У 1970-2005 роках Генріх Васильович генеральним конструктором ОКБ їм. С. В. Ільюшина. Він був творцем таких проектів, як важкий військово-транспортний літак Іл-76, широкофюзеляжний пасажирський літак Іл-96, двомоторний турбовинтовый літак Іл-114.

Популярні новини зараз

Без макіяжу і фотошопу: Настя Каменських показала своє реальне обличчя

«Колола гормони в живіт»: після випадку з Заворотнюк Лєра Кудрявцева відверто розповіла про ЕКО

Пугачова зізналася в таємниці, яку зберігала десятиліттями: в ті часи таке вважали зрадою

ЗМІ: Мати Анастасії Заворотнюк ненавидить Петра Чернишова – у Мережі обговорюють черговий сімейний інцидент

Показати ще

Новожилову було присвоєно звання Заслуженого конструктора Росії.

Дивись документальний фільм про видатних авиаконструкторах СРСР:

Також читай про те, як зірка «Бригади» Сергій Безруков показав шанувальниками рідкісне фото свого молодшого сина. Російський актор став батьком у листопаді 2018 року. Друга дружина режисер Анна Матісона подарувала йому сина. Хлопчика назвали Степаном. Довгий час Безруков і Матісона не показували свого новонародженого спадкоємця. Але днями вони вирішили виправити це «непорозуміння» і опублікували знімок малюка.

Ще читай про те, як українська співачка Ані Лорак поділилася новими фото, на яких похвалилася змінами в образі. Артистка знову коротко підстриглася, позбувшись від довгих локонів. Тепер вона буде носити елегантне каре. Також деякі помітили, як стали виглядати неприродно губи Лорак. В коментарях вибухнула бурхлива дискусія з цього приводу. Одні вважають, що Кароліна занадто захопилася пластикою, інші засмучені стрижкою, а треті навпаки розхвалюють зовнішність співачки і вважають її еталоном краси.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.