Сьогодні, в неділю, 23 травня, в Києві пройшов Марш Рівності Київпрайд-2019. Вже п'ятий рік літня столиця в червні забарвлюється в кольори веселки, адже вулиці заповнюються представниками ЛГБТ-спільноти і підтримують їх групами людей. У 2019 Київпрайд зібрав набагато більше прихильників, ніж у попередні роки. За повідомленнями організаторів і спостерігачів на Марші Рівності в цьому році побувало вісім тисяч осіб. Для безпеки мітингувальників на вулицях з'явилися сотні поліцейських.

Ми, Clutch, відвідали Марш Рівності та поспілкувалися з представниками ЛГБТ-спільноти, відвідувачами заходу, організаторами дійства та службами, що забезпечують безпеку людей. Без пригод не обійшлося. Повний репортаж із заходу читай нижче.

Як пройшов Київпрайд-2019

Хода Київпрайд-2019 пройшло по кількох центральних вулицях столиць: Володимирській, бульвару Шевченка, Пушкінської та Хмельницького. Закінчився Марш Рівності у метро Театральна словами волонтерів про те, що учасникам пора евакуюватися. Почалася невелика метушня, але в цілому учасники ходи швидко і організовано покинули центр міста, виїхавши на метро або спеціальних автобусах.

Серед учасників Маршу виявилися і знайомі багатьом особи. Так, серед мітингувальників була Юлія Юріна з групи YUKO, а також посол Канади в Україні Роман Ващук.

КиевПрайд-2019
Юля Юріна з групи YUKO на Київпрайд-2019
КиевПрайд-2019
Посол Канади в Україні Роман Ващук на Марші Рівності
Киев-Прайд-2019
Репортаж: Київпрайд-2019
КиевПрайд-2019
Репортаж з Маршу Рівності

Один з учасників Київпрайд-2019 Максим розповів нам про те, чому прийшов на марш:

Популярні новини зараз

Доктор Комаровський назвав оптимальну температуру на кондиціонері для дитини

Купальник врізався в інтимне місце: дочка султана Сулеймана з "Величного століття" Пелін Карахан спантеличила знімком в бікіні

Змінила довгі локони на стильний боб каре: зірка «Чудового століття» Мер'єм Узерлі зробила саму модну стрижку сезону 2020 (фото)

"Стільки енергії в пухляше": вагітна Настя Каменських показала, як тримає себе в формі

Показати ще

«Я усвідомив свою орієнтацію 2 роки тому. Я ніколи не приховував цього від друзів і оточуючих, але рідним поки не готовий сказати, боюся їх реакції. За ці 2 роки я жодного разу не зловив на собі жодного осудливого погляду або тим більше слова. Раніше дуже хотів, але, чесно, боявся за свою безпеку. В минулому році не пішов і відчував себе дуже винним на цей рахунок. В цьому році теж нервував трохи, але як тільки приїхав на місце і побачив всіх цих чудових людей, заспокоївся і зрозумів, що все мирненько і дружелюбно. Доблесна поліція і нацгвардія вселяли довіру. Все пройшло дуже круто і атмосферно. Все навколо красиві і щасливі, особливо на тлі супротивників прайду, які були дуже похмурі й скидалися на міських божевільних (без образ), але, на щастя, не були агресивними, хоч і йшли в парі метрів від колони. Наступного разу буду серйозно готуватися обмажусь глітером і обвешусь прапорами. Це ж так класно!»

КиевПрайд-2019
Самі яскраві гасла Київпрайду-2019
КиевПрайд-2019
Батько і син на Марші Рівності
КиевПрайд-2019
Британець на Марші Рівності в Україні
КиевПрайд-2019
Учасниця Маршу Рівності

Учасниця Марш Рівності Юліанна поділилася своїми думками:

«Для мене Київпрайд важливий як можливість відкрито заявити про нерівність, можливість не боятися бути собою. Це не тільки про співтовариство і емоції, це ще й про права, які повинні бути закріплені на законодавчому рівні, про рівність на всіх рівнях».

У центральній частині колони разом з іншими мітингувальниками рухалися Травесті-Діви, одягнені в яскраві костюми.

КиевПрайд-2019
Представники ЛГБТ-спільноти
КиевПрайд-2019
Учасники Маршу Рівності
КиевПрайд-2019
Представники ЛГБТ-спільноти
КиевПрайд-2019
Найяскравіші персонажі Маршу Рівності

Після закінчення ходи організатор Київпрайду-2019 Руслана Панухник провела брифінг для преси, де подякувала учасників Маршу, поліцію, представників Червоного хреста і повідомила про те, що задоволена роботою органів правопорядку. Зазначимо, що за день до Маршу поліцейські затримали автомобіль супротивників Київпрайд-2019, які хотіли закидати мітингувальників презервативами, наповненими фекаліями.

КиевПрайд-2019
Організатор Київпрайду-2019 Руслана Панухник

Командир загону швидкого реагування Національного комітету Червоного хреста України Тарас Логінов повідомив, що в цілому марш пройшов спокійно, а з постраждалих, тільки люди, які надихалися газом з балончика опонентів Маршу і ще один учасник ходи, який підвернув ногу.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. Сергію Жигунову вистрілили в голову на знімальному майданчику. З'явилися фото.
  2. Вагітна Тіна Кароль показала неймовірні вигини в плаття. Це тіло довело Дана Балана до межі.
  3. У самому розпалі долгожданна літа ми розповіли, що означає SPF, як захистити шкіру від сонця і правильно підібрати крем. Дізнавайся багато нового і бери участь в конкурсі з цінними призами!
  4. Реальна дружина «Султана Сулеймана» Бергюзар Корель на відпочинку показала фігуру після пологів. Складки і розтяжки справжнього щастя не заважають.
  5. Гаряча красуня Мішель Андраде вийшла на сцену в напівоголеному вигляді. Каменських і не снилося.
  6. Вагітна Настя Каменських в купальнику розслабилася в гамаку на відпочинку. У Потапа буде дочка.