З інтерв'ю ви дізнаєтесь: як вага впливає на особисте життя? на що слід звернути увагу при різкій втраті зайвих кілограмів? чим хороший тренер відрізняється від поганого? А також Марина Боржемская розповіла про те, чому їй хочеться кокетувати з Іраклі Макацарія і яким його побачить глядач в 9 сезоні «Зважені та щасливі», який стартує вже цієї осені на каналі СТБ.

Марина Боржемская, Иракли Макацария, Зважені та щасливі
Марина Боржемская і Іраклі Макацарія, тренери проекту «Зважені та щасливі»

Про те, як зайва вага заважає побудувати особисте життя

— Найчастіше саме зайву вагу і заважає побудувати особисте життя. У людей з такою проблемою є певний комплекс перед собою, перед суспільством. Вони бачать себе іншими. І, природно, коли вони дивляться на партнера – людини, яка подобається, вони побоюються, чи сподобаються вони йому справжні. Адже в суспільстві зустрічають по одягу, а проводжають по розуму. Навіть мій син Роберт у 9 років проводив такі паралелі: «Ось ти мама приходиш в деякі місця і бачиш, що тебе по одягу зустрічають і проводжають точно так само. Це дуже погано».

Коли люди бачать людину у великому тілі, сприйняття і ставлення до неї зовсім інше. Одразу вважають, що він ледачий і несерйозний. Але вони не розуміють, що надмірна вага з'явився не просто так. Це психологія, спосіб життя, виховання батьків. Однак це не говорить про те, що він не здатен виконати роботу, яку може зробити худий чоловік.

У відносинах те ж саме. Спочатку дивляться який ти зовні, а вже потім заглядають всередину. І це заважає повним людям повністю розкритися, показати, які вони є насправді.

Популярні новини зараз

Боді врізався в інтимне місце: дружина Паші Волі з Comedy Club спантеличила знімком

Забув про Таюне: 47-річний Олег Винник показав, з ким провів вихідні-яскраві фото

Непристойно розсунула ноги: дружина Потапа Настя Каменських спантеличила знімком

51-річна Дженніфер Лопес після оголених кадрів зважилася показати себе справжню - "Без фотошопу і пафосу" (відео)

Показати ще

Післяпологова депресія: причини та розв'язання проблеми. Думка експерта

Про післяпологової депресії і невпевненості в собі

— Коли я народила Роберта, я набрала 20 кг До вагітності я завжди була спортивна, з гарною фігурою. А тут я побачила в дзеркалі іншу жінку і вона мені не сподобалася. Я побачила живіт, тіло, що втратило пружність.

Чому жінки переживають післяпологову депресію? Тому що вони не бачать себе красивими. Мало того, що у тебе зовсім змінюється режим, так ще і перестаєш собі подобатися, як жінка. До того ж твій чоловік, який знаходиться поруч, не дає тобі колишню повноту відчуттів того, що ти красива навіть в цьому тілі. Відразу виникають дуже серйозні проблеми. У мене було так само. Я себе не бачила красивою. Хоча всі знають, що я хороший фахівець і вмію привести себе в форму. Але для мене це був величезний стрес. Яка я буду? Поверну собі тіло, яке було у мене раніше? Чи зможу полюбити себе в новому тілі? Невідомість дуже лякала.

Марина Боржемская, Зважені та щасливі
Марина Боржемская, тренер проекту «Зважені та щасливі»

Природно, я почала щодня працювати. Але впевненість у собі як в жінці втратилася. Захлеснув побут, нелюбов до свого тіла посилювалася. Перший час було дуже складно. Мені здавалося, що всі дивляться на мене, так ще й не так як раніше. Але це було лише моїм психологічним сприйняттям. Я себе не сприймала, не любила і проектували це на інших. Люди абсолютно так не думали.

А тепер, повертаючись до першого питання: повний людина себе не любить. А для того, щоб почати подобатися іншим, потрібно полюбити себе. Чим я зараз і займаюся. Всі знають про те, що сталося в моєму житті. З того моменту я побачила в собі зростання, неймовірну потужність в собі як у жінці. Силу, дух. Я повірила в себе. Я не тільки мама двох дітей, але ще й тренер на проекті, успішний чоловік. У мене є величезний багаж знань і досвіду. Коли я побачила це в собі, почала змінюватися. Ще рік тому це було абсолютно інша Марина. Тепер я починаю трошки себе любити. Але це не вигадлива любов, не кричуща любов, а правильна і адекватна. Я почала визнавати свої плюси, помічати те, чого я раніше не бачила.

Про роботу у проекті «Зважені та щасливі»: якого це — бути тренером?

— Коли в шостому сезоні я вперше прийшла на проект «Зважені та щасливі» у мене була команда жінок. Було дуже складно і важко. У дівчат дуже тонка душевна організація, з ними потрібно вміти працювати. Важливо не перевантажити їх мозок, надихнути на роботу і разом з тим не шкодувати і не гладити їх по голівці весь час. В іншому разі хорошого результату не домогтися. Учасники чекають струс.

Зараз на своєму прикладі мені простіше достукатися до учасників, тому що я теж змінююся і розумію, через що вони проходять. Людина повинна полюбити себе, тоді його полюбить навколишній світ, полюблять ті люди, які на нього дивляться. Над чим я повинна працювати спочатку зі своїми учасниками? Над їх самооцінкою! Вона піднімається завдяки тому, що ми працюємо в залі. Вони стають витривалими в залі, успішними завдяки конкурсам. Це дає їм впевненість поглянути на себе з іншого боку. Для мене дуже важливо докопатися до глибини душі людини і допомогти їй розкрити себе. Я ж сама була в такій ситуації і кожна людина через це проходить. Спочатку проблема – маленький ком, який наростає і відбувається вибух. Дай Бог, щоб він стався! Якщо станеться вибух – значить, ти вже будеш змінюватися в кращу сторону.

Екс-«Холостяк» Іраклі Макацарія розповів про своє особисте життя

Про стосунки з Іраклі Макацарія і конкуренції

— Я ні в якому разі не втручаюся в процес тренувань Іраклі. Це буде некоректно з мого боку. Я дивлюся на те, як він виглядає. Для мене дуже важливо, які у нього фізичні дані. Адже якщо людина вміє себе створити таким, значить, зуміє це зробити з нашими учасниками.

Марина Боржемская, Иракли Макацария, Зважені та щасливі
Марина Боржемская і Іраклі Макацарія, тренери проекту «Зважені та щасливі»

У Іраклі дуже хороші шанси на «Зважених та щасливих». Єдиний його мінус – він дуже добрий. Я не бачу кожну його тренування. Можливо, там він веде себе по-іншому, оскільки тут треба бути холоднокровним, вміти відключати почуття і емоції. Але в цілому він мені подобається, як конкурент. Я бачила його роботу на відкритих тренуваннях, які у нас проходять разом. У нього є потенціал, і є всі можливості привести свого учасника до фіналу. Але я буду намагатися не дозволити йому це зробити . Можу грайливо, як дівчинка, пококектничать з ним і сказати: «Я хочу стати переможцем в цьому сезоні!» (сміється).

Я не люблю програвати, але я вмію це робити. Для мене, звичайно, в пріоритеті більше долі учасників і я не повинна включити амбіції. Я не хочу нікому нічого доводити, немає. Єдине, що я хочу показати людям, які прийшли до нас, що вони можуть змінитися. Повірте, вони будуть жити зовсім по-іншому. Для мене це архіважливо. Надалі вони понесуть в маси те, що зробили своїм способом життя. Ті люди, які їх оточують, в подальшому вони їм теж допомагали це робити. Ось це для мене важливіше всього.

Марина Боржемская відповідає на найпопулярніші питання про спорт і схудненні

  • Якими якостями повинен володіти ідеальний тренер

Він повинен мати характер і харизму. Обов'язково повинен бути вимогливим як до себе, так і до інших. Він повинен бути чітким у своїх установках, жорстким і справедливим. Крім того, тренер повинен бути впевненим у своїх здібностях і неважливо, хто перед ним стоїть, хоч президент України.

Особисто мені все одно. Навіть суперзірка – це просто людина, який прийшов до мене за допомогою. Я повинна бути настільки впевнена у своєму професіоналізмі, щоб підопічний досяг найкращого результату і виконував всі мої вимоги.

Марина Боржемская, Иракли Макацария, Зважені та щасливі
Марина Боржемская і Іраклі Макацарія

  • Стрімке схуднення: шкоди і наслідки

Стрімке скидання ваги впливає на внутрішній стан органів. Якщо людина занадто швидко втрачає кілограми, йде опущення органів. Тренування повинні бути побудовані так, щоб працювати не тільки над схудненням, але і над якісним набором внутрішньої м'язової маси. Потрібно підключати спеціальні вправи, які дозволяють органам триматися на своїх місцях і не опускатися, коли людина швидко втрачає жировий прошарок. Це специфічний і дуже складний процес.

На проекті все цілком збалансовано. Я, як тренер, розумію, як потрібно навантажувати учасника для того, щоб це не призвело до травм.

Зазначу, після проекту всі учасники "Зважених та щасливих" проходили медогляд і за показниками ставали зовсім іншими людьми. Ті, хто прийшов на проект хворим, повертався додому здоровим. Колись у Слави був учасник з астмою. Він взагалі не міг обійтися без інгалятора. Коли хлопець закінчив проект, то практично перестав користуватися інгалятором.

Люди, які тренуються вдома і займаються процесом схуднення, повинні звертатися до фахівців. Це дуже важливо. Одного живлення недостатньо. Потрібно обов'язково підключати спорт, грамотний спорт. Якщо немає можливості піти в зал, то є диво-інтернет, де тренер покроково розповідає, як правильно присідати і т. д. Головне — не лінуватися, проявляти інтерес і розуміти, для чого це потрібно. В цілому підходити до процесу схуднення з мудрістю і усвідомленням.

Марина Боржемская, Зважені та щасливі
Марина Боржемская

  • Як схуднути при наявності тяжкого захворювання

Худнути можна при різних діагнозах. Якщо лікар правильно визначив захворювання, то для тренера не буде проблемою привести людину в порядок. Безумовно, він буде скидати вагу мінімально, не так стрімко, як абсолютно здорова людина.

На «Зважені та щасливі» приходять люди з проблемами серцево-судинної системи, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, високим цукром, цирозом печінки. У багатьох ці порушення викликані неправильним харчуванням і порушеним гормональним фоном. Іноді ти думаєш: «О боже, як людина може з ними жити?». Але потім завдяки харчуванню та спортивних навантажень у людини все стабілізується і вага йде. Звичайно, є люди, яким відмовляють в участі в проекті за медичними показаннями. Всі потенційні учасники проходять повний медогляд на одному з етапів кастингу і при наявності протипоказань не допускаються до участі у "Зважених та щасливих".

Зовсім не займатися спортом не можна. Буде тільки гірше. Навіть якщо ти знаходишся в інвалідному кріслі, тренер-професіонал знайде для тебе навантаження, яка поліпшить самопочуття. Людини, яка сидить, можна змусити працювати руками, при пороці серця – тренувати серцевий м'яз. Здоров'ю це підійде на користь.

Марина Боржемская, Иракли Макацария, Зважені та щасливі
Марина Боржемская і Іраклі Макацарія

  • Як займатися дівчатам, щоб зберегти жіночну фігуру

Тут потрібно знати міру. Якщо ми говоримо про розвиток м'язової маси, вона може бути різною. Потрібно вміти розділяти. Хочеться бути фітнес-моделлю? Працюйте з важкими вагами. Мрієте про жіночною і красивою фігурі? Вибирайте кардіо навантажень. Вони бувають різні: степ-аеробіка, аеробіка, стрейчинг, йога, петлі TRX, йога на петлях. Силових навантажень теж безліч.

Я, наприклад, намагаюся робити тренування з власною вагою. Важкі ваги беру тільки в тих випадках, коли потрібно попрацювати над відстаючими м'язами. В основному треную нижню частину тіла, тому що верхня переважає. Я широкоплечая з підтягнутими руками, а ноги худенькі. Зараз все в нормі завдяки тому, що я правильно формую свої тренування!

Дивись відео по темі:

Також читай ексклюзивний матеріал Clutch про нову провідну 10 сезону вокального шоу «X-фактор» Дашу Трегубову. Вона поділилася з нами своїми секретами відновлення після знімального дня на проекті і розповіла, як ця робота впливає на її організм в цілому.

«Великий і міцний чоловік приходить до мене додому на 1,5 години«, — говорить зірка. Продовження захоплюючого розповіла зірки по посиланню.

Зазначимо, що Даша Трегубова — відома українська актриса і телеведуча. Вона володіє колосальним досвідом, адже впродовж кількох років була задіяна в багатьох інших проектах телеканалу. Зокрема, Трегубова виступала в якості постійного експерта програм «Все буде добре», «Битва екстрасенсів». У 2017 році вона вела популярне шоу «В цю мить рік потому».

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. Переглядаючи галерею, ми згадуємо позитивні і приємні для нас часи і моменти. Смартфон Huawei P Smart 2021 — якість фото нового рівня.
  2. Як зберегти красу і продовжити молодість: все про колаген. Необхідно знати кожній жінці.

  3. Історичний момент! Життя та біль першої жінки віце-президента США: з якого тіста ця Камала Харріс?

  4. Вперше в Україні: мама трійнят з Рівного виграла Європейський суд проти чоловіка-тирана.

  5. Дієтолог боксера Усика про популярні дієти, голодуванні, гормони та зв'язок цукру зі старінням. Необхідно знати всім!