У Міністерстві оборони України повідомили, що вони повністю взяли на себе виконання цілей партнерства з НАТО саме в гендерних аспектах військової служби. Про це написали на офіційному сайті міністерства.

За даними головного управління Генштабу ЗСУ, зараз в Україні 27 074 жінок-військовослужбовців, з них 949 — старші офіцери.

Треба сказати, що збільшилася кількість жінок в українських військах тільки в останні роки. У 2018 році їх було близько 25 тисяч, у 2017 — трохи більше 23, а в 2008 — всього 1800.

Створено перший голос без підлоги: гендерно-нейтральний голос — це як?

З 2016 року було проведено ряд змін, які наблизили Україну до гендерної рівності. Розширили кількість доступних військових професій для жінок (раніше вони могли бути хіба що связистками, діловодами або кухарями, а тепер відкритий шлях у артилеристи, водії, механіки тощо).

Популярні новини зараз

Оксана Байрак після народження дочки стала ведучою на СТБ

«Збрила брови»: Віра Брежнєва після розлучення з Меладзе кардинально змінила образ

Улюблена наложниця султана Махідевран показала свою реальну сім'ю: ось, що таке справжня любов

Улюблена дитина султана: як насправді виглядала красуня-дочка Сулеймана I і Роксолани

Показати ще

Жінки в армії: у Міністерстві оборони розповіли, як йдуть справи

У цьому році вперше у військові ліцеї змогли вступати дівчата. Також тепер великі шанси для жінок стати генералами.

А вся справа в тому, що за останні п'ять років у кілька разів зросла кількість жінок-офіцерів, які навчаються на оперативному рівні.

Полковник сексуально домагався дівчину-лейтенанта: скандал в українській армії

Проте працювати ще є над чим: поки для жінок закриті посади, пов'язані з водолазними роботами, використанням вибухових і отруйних речовин. Немає місця жінкам і на підводних човнах і кораблях (крім спеціальностей медичного та психологічного забезпечення), а також на посадах протипожежної охорони, пов'язаних з безпосереднім гасінням пожеж.

Зараз ведеться робота над тим, щоб відкрити для жінок посади у військових частинах спеціального призначення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що підлітки викинули у вікно свого однолітка. Очевидцем стала місцева жителька Владислава Запорожець. Вона бачила, як група підлітків выбралалась на покинутий ділянка дитячого саду і там почалася бійка. У результаті, декілька підлітків вирішили викинути свого товариша з вікна другого поверху. Коли хлопець опинився на змеле, жінка викликала поліцію і швидку допомогу. Дізнатися детальніше про подію можна за посиланням.

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів читай на Clutch!

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн