1-е вересня у звичайній українській школі перетворюється на пекло, після того, як стає відомо про смерть 11-класниці Поліни Дудки. Дівчину знаходять мертвою під дев'ятиповерховою будинком. Розслідуванням смерті школярки займається детектив Ольга Макарова. В ході слідства вона дізнається страшні секрети, які приховують однокласники Поліни і навіть її власний син.

Режисер Перших ластівок Валентин Шпаков розповів про зйомки

Готувалися ви як режисер до зйомок серіалу, переглядали подібні продукти?

– Так, я переглянув кілька серій «13 причин, чому», іспанський серіал «Еліта», німецький «Темрява». Мені ця тематика і метод зйомки були дуже цікаві, я також дивився кілька короткометражок про школу. З акторами ми опрацьовували персонажів, а з оператором Олександром Шиловим продумували стилістику зйомки.

В цілому, це був колективний труд. Не було такого, що я сидів і щось сам придумував, а потім приходив і казав: «Давайте будемо робити так!».

Дмитро Шепелєв підтвердив перший роман після смерті Фріске

Популярні новини зараз

Зірка «Чудового століття» Мер'єм Узерлі показала себе у всій красі: нове обличчя, нова стрижка і новий гардероб

Рідке волосся і мішки під очима: як зараз виглядає головна конкурентка Лариси Доліної Ірина Отієва

Нове фото 72-річної Ротару розбурхало Мережа: поправилася і постаріла

Знайшла чоловіка постарше: Алла Пугачова підтвердила чутки про розрив з Галкіним

Показати ще

чи Бувало, що актори самі пропонували якісь корективи, і ви йшли їм назустріч?

– Звичайно, і це нормально, коли актори пропонують своє бачення. Буває, що актор, працюючи над своєю роллю, може втратити деякі обставини, моменти взаємозв'язку з іншими персонажами, в такому разі я підказую.

у мене в роботі зовсім інший підхід: актори не повинні грати тільки так, як бачу я. В основному над характером ролі вони працюють самі. Хлопці не приходили і не запитували мене: «А що мені робити?», «А як мені сказати цю репліку?», «Як взаємодіяти з іншими персонажами?» Якщо б вони задавали такі питання, то цей серіал перетворився б в «театр одного актора», тобто мене. Я намагаюся уникати таких моментів.

Телеведучого Олексія Суханова затопили сусіди

Режисер Перших ластівок Валентин Шпаков розповів про зйомки

У вас є улюблений персонаж в «Перше ласточках?»

– Всі головні герої мені імпонують! Дуже сподобався персонаж Максима, якого втілив Олег Гоцуляк. В ході роботи Олег зміг його зробити набагато цікавіше і вигідніше для цієї історії. Мені також сподобалася Соня, яку грала Аня Остапенко, і її робота над роллю. Шалено подобається, як Саша Бегма грає Антона – німого брата Каті, а ще як Макс Самчик втілив двох братів близнюків – Федю і Сашу. Він зміг переконати мене і, сподіваюся, глядача, що це зовсім різні люди.

Раніше ви також знімали повнометражні фільми. Назвіть, будь ласка, відмінності подібних зйомок. Що складніше?

– У мене є і серіальний досвід до повнометражного кіно. Коли я відзняв другий сезон серіалу, над яким працював тоді, пообіцяв собі, що серіали більше ніколи знімати не буду. Адже це дуже важко, трудомістко. Я тоді був ще й продюсером, це дуже виснажливо. А повний метр – це твір в межах 90-110 хвилин. Воно може бути у тебе в голові весь час, повністю. Коли я знімав повний метр, мені не треба було заглядати в сценарій, я знав його напам'ять. Мені так було легше працювати, тому що бігати з папірцями і вникати, де, в якій сцені хто і як взаємодіє, що відбувається – непросто, це вимотує. Схема виробництва і кіно, і серіалу зав'язана на локаціях. Тобто, на одній локації може відбуватися подія з першої, п'ятої та восьмої серії, наприклад. У будь-якому порядку, необов'язково послідовно. Буває важко сконцентруватися і все це контролювати.

Восьмисерийка – це 7,5 годин готового матеріалу, а скільки ще не береться в монтаж. Але в повному метрі – більш кропіткий підхід. Але при зйомках «Перших ластівок склалося так, що я не відчував різниці між повним метром і серіалом в плані якості підходу до кожного кадру. Ми йшли з божевільною виробленням, а домагалися якості художнього фільму.

Зірка фільму «Гостя з майбутнього» пропала безвісти

Режисер Перших ластівок Валентин Шпаков розповів про зйомки

Кажуть, що в театрі єдина причина не прийти на виставу – це смерть. Що тоді є причиною для скасування зйомок?

– Причини для скасування зйомок не буває в принципі. Є переноси, є зупинка по сонцю, дощу. У нас, приміром, одна актриса зламала руку, але прийшла на зйомки, прикрилася букетом і пішла в кадр. Вважаю, що це героїчний вчинок. Треба бути професіоналом, щоб зробити так.

Ви б показували цей серіал своїм дітям?

– Обов'язково. Просто вони в мене ще маленькі, деякі речі їм буде складно зрозуміти. Але коли підростуть, я б хотів, щоб подивилися. Вони знають, про що йдеться, вони залучені і розуміють суть, всю важливість. Але цей серіал не тільки для дітей, і для батьків. Коли я прочитав сценарій, у мене була дуже потужна рефлексія. Багато що змінилося в моїх відносинах з дітьми, і це при тому, що я не молодий батько – їх у мене троє. Є моменти, на які сценарій «відкрив» мені очі. Чому і захотів знімати «Перші ластівки» – прочитавши цю історію, я вирішив, що за це треба братися, як би не було важко.

Від Олі Полякової пішов директор

Режисер Перших ластівок Валентин Шпаков розповів про зйомки

чи Були у вас особисті історії в школі, схожі на ті, що відбуваються в серіалі?

– Звичайно, все було: і бійки, і любов, і навіть смерті. Коли я закінчував 11-й клас, дві мої однокласниці загинули у сніговій лавині. Перед випускним ми пережили похорон дівчаток. Це було дуже важко і трагічно – в такому віці переживати подібне. Тим більше, що у нас був дуже дружний клас. Історія в серіалі «Перші ластівки» має якийсь елемент надуманість, але дуже багато в ній буде близько багатьом з нас.

Нагадаємо, раніше дочки Даші Трегубової вперше зніметься в кіно.

Дивись відео серіалу «Перші ластівки»:

У чому сила жінки? Щоб довго не шукати відповідь на це питання, читайте: ТОП-10 секретів краси, які дарують нам відчуття впевненості.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.    

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Клатч Онлайн