Вже скоро на «1+1» відбудеться прем'єра історичного детективу «Таємниці великих українців». Проект складається з 8 серій, кожна з яких розкриває сенсаційні і невідомі раніше факти з життя героїв української історії. Автором ідеї та продюсером детектива став Акім Галімов, відомий глядачам по циклу історичних розслідувань «Україна. Повернення своєї історії».

Якою насправді була Роксолана

Одна з серій буде присвячена дружині турецького султана Роксолані. Життя цієї жінки - одна з найбільш дивовижних сторінок світової історії, оповита міфами і легендами. За найпоширенішою версією, справжнє ім'я Роксолани - Анастасія Лісовська, і вона народилася в місті Рогатин (сьогодні - Івано-Франківська область). У віці 9-11 років дівчинка була викрадена з батьківського дому і опинилася в гаремі турецького правителя.

Режисер Акім Галімов

«В гаремі султана Сулеймана жили півтори сотні наложниць, серед яких були навіть принцеси з утворенням і хорошим приданим, але після першої ночі правитель Османської імперії віддає своє серце Роксолані. Щоб зрозуміти, як їй вдалося пройти шлях від рабині до найвпливовішої жінки Османщини, ми з командою вирушили до Стамбула і «перенеслися» на 500 років тому - в світ інтриг і безмежної пристрасті», - каже автор проекту Акім Галімов.

Популярні новини зараз

Мережу розсмішило відео з Ангелою Меркель, що гралася своєю туфлею на нормандському саміті

Раміна вперше розповіла правду про весілля з Козловським, проект на мільйон і нових відносинах з красенем-юристом: ексклюзив Клатч

Губи-восьминоги: Мережею шириться нова мода на форму губ (ФОТО)

Тест на характер: те, як ти стискаєш кулак, говорить про тебе дещо цікаве

За однією з версій, яка в свій час поширювалися по Європі, Роксолана полонила серце султана своєю надзвичайною красою. Але насправді ніхто не знав, як вона виглядала. За правилами гарему, жінкам було заборонено відкривати обличчя зовнішньому світові. Тоді європейські посли пішли на хитрість - підкупили євнухів гарему, щоб ті описали особа Роксолани. В Стамбул прибутку художники, які перетворили опису картини, завдяки чому сьогодні існують 3 прижиттєві зображення українки. Проте всі вони дещо відрізняються.

Таємниці великих українців

Щоб дізнатися більше про зовнішності Роксолани, Акім Галімов звернувся до фахівця, який може досліджувати портрети з наукової точки зору. Він передав 3 зображення українського пластичного хірурга Ростиславу Валихновскому. Доктор порівняв їх і виділив риси особи, які присутні на всіх картинах. 

Якою була Роксолана

«Роксолана мала зовнішність, яка б відповідала стандартам краси XVI століття. Зокрема, у неї були великі очі й гострий ніс. А окремі риси її обличчя вказують на дуже сильний характер. Ця жінка вміла тримати себе, протистояла труднощів і не бажала ділитися своїми таємницями», - каже Ростислав Валіхновський.

Фахівець розповів, якою була Роксолана

Зазначимо, султан Сулейман надалі називав Роксолану інакше - Хюррем. Це перське ім'я, яке в перекладі означає - весела, усміхнена, задоволена.

Українська красуня і турецький султан прожили у шлюбі 28 років. Роксолана народила правителю 6 дітей і мала колосальний вплив на всю Османську імперію. Можливо все це завдяки красі?

Більше цікавих матеріалів читай на Clutch.ua

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Клатч Онлайн.