3 грудня 2019 року відбулася презентація Національного і Міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. На цьому заході Міністр освіти і науки України Ганна Новосад оголосила про те, що наступний 2020-2021 навчальний рік буде Роком математики в Україні.

Анна Новосад, Міністр освіти і науки України

До такого рішення і до таких змін призвели плачевні результати дослідження PISA-2018.

Для довідки: PISA-2018 — це міжнародне дослідження, яке проводиться в більш ніж у 80 країнах світу. Дослідження ставить перед собою мету визначити рівень володіння читанням, математикою і науково-природними знаннями серед 15-річних підлітків. Дослідження не намагається з'ясувати, наскільки засвоєні предмети, а визначає, чи вміють учні використовувати набуті знання, навички та вміння в реальному повсякденному житті.

Що потрібно робити, щоб з дитинства у дитини розвивався високий інтелект: проста умова

Популярні новини зараз

41-річна Ані Лорак сильно схудла після весілля з Єгором Глібом

Спочатку я не помітив різниці в 27 років: Максим Галкін раскыл інтимні подробиці життя з Аллою Пугачовою - про таке краще було мовчати

У Катерини Кухар і актора «Вечірнього кварталу» є спільна дитина!

Гороскоп на 25 лютого: Телець оберігається, Лев розкриє душу, Діві потрібна допомога

Показати ще

Останнє дослідження PISA-2018 показало, що 36% учнів в Україні не досягли навіть базового рівня володіння математичною компетенцією. Це мінімальний рівень, який повинен бути досягнутий до 15-ти років, так як саме в цьому віці багато які підлітки переходять вчитися в коледжі, технікуми та училища.

Це означає, що в 15 років учні не здатні оперувати навіть базовими знаннями з математики, не здатні вирішувати завдання простими стратегіями рішень, не можуть разувати, використовуючи десяткові числа і дроби, не здатні обчислювати процентне співвідношення.

35% українських школярів не володіють навіть мінімальним базовим рівнем компетенції з математики

Все це означає, що радянська система освіти з математики не є ефективною. А це значить, що прийшла пора міняти систему освіти і вводити радикальні зміни в систему шкільної освіти. Всі ці зміни є метою реформи «Нова українська школа».

«Результати PISA-2018 показали, що ми повинні системно працювати над розвитком математичної грамотності серед українських школярів» Анна Новосад, Міністр освіти і науки України

З цією метою запроваджено Рік математики в Україні в наступному 2020-2021 навчальному році. Цей захід ставить перед собою мету «підтягти» математичну компетенцію серед українців. Причому, на проблему доведеться звернути увагу не тільки українським школярам, але і дорослим людям, які теж мають проблеми з математичною безграмотністю.

Перша ознака, яка говорить, що дитина стане генієм: але за це лають в школі

Дивись відео, як навчити школяра швидко рахувати в умі:

Також читай про те, які риси характеру говорять про те, що твоя дитина росте геніальним. Таких рис всього 5, але вони дуже промовисті і притаманні тільки обдарованим дітям. Може, вони є і у твоєї дитини?

А ще дізнайся про те, що вчені назвали харчову добавку, яка згубна для мозку. Її вживають всі, але у великих кількостях вона здатна викликати незворотні процеси. Переходь по посиланню і дізнайся, що таке ми їмо, що вже в досить молодому віці змушує наш мозок передчасно старіти.

Більше цікавих матеріалів можна читати на Clutch!

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн.