Віктор Вілісов   молодий, красивий і резонансний театральний критик і блогер з Петербурга, автор книги «Нас всіх нудить. Як театр став сучасним, а ми цього не помітили». Вілісов підірвав театр через соціальні мережі, оголосивши про його тотальної реформації, попутно всіх образивши. Це він винайшов мову, де постмодерністська термінологія не суперечить великій кількості мемів, і довів, що інтерактив і перфоманс назавжди змінили сучасний театр.

Віктор Вілісов розповів про формат перфолекции

Вперше в Києві, він розповість, «як дивитися на сучасний театр, щоб не боліли очі» в рамках івенту про сучасне мистецтво від театру «Мізантроп» і театру на Подолі – «Тіло театру на вечерю».

Редакція «Clutch» поставила йому кілька запитань, щоб розібратися, чого чекати і як готуватися до зустрічі.

«У мене багато дітей»: Настя Каменських зробила заяву про особисте життя

Популярні новини зараз

Ось як виглядає найбільш маленька кішка в світі: навіть коли дорослішає, завжди залишається кошеням

«Збрила брови»: Віра Брежнєва після розлучення з Меладзе кардинально змінила образ

«Розбила два серця»: Лазарєв висловився про нового партнера вагітної Лорак, яка пішла від Єгора Гліба

Йосип Пригожин показав свою коханку: вона Валерії і в підметки не годиться

Показати ще

Розкажіть про самому форматі перформативній лекції. Звідки взялася така ідея?

Багато глядачі моїх перформативных лекцій впевнені, що ніякого Вілісова насправді не існує, тому що під час лекції ніхто не з'являється на сцені і не бубонить мікрофон. А раз на лекції немає лектора, значить, його немає зовсім, а текст написала нейромережа. Замість зайвих доказів свого існування давайте краще розповім вам про формат перфолекции.

Як легко зрозуміти, це слово синтезовано з двох інших перформанс і лекція. Цей формат взагалі придумав не я, він використовується вже років сімдесят, однак переважно художниками в середовищі сучасного мистецтва і акторами сучасного танцю. Однак робити перфолекции про театр першим почав я, як і тут вам доведеться повірити моєму рисерчу у світі теж.

Дан Балан вперше розповів про історію пісні, яку співає в дуеті з Кароль

Як виглядає перфолекция

Навіщо потрібен такий формат?

Я абсолютно впевнений, що лекція в своєму традиційному вигляді вже давним-давно неефективна. Приходить «експерт», сідає на стілець, показує слайди і бубонить півтори години. Як на такому не заснути незрозуміло. Я переслідую перформатизацией лекцій кілька цілей. По-перше, урізноманітнити ваш досвід. Щоб це було не просто інформативно, але і весело/тривожно/інтригуюче. Тому що коли до інформації додається прямий чуттєвий досвід, інформація легше апроприируется.

По-друге, я відмовляюся від позиції експерта/професіонала, а значить і вертикальної доставки знань до «нерозумним глядачам, які прийшли доторкнутися до сакрального знання». Я просто ставлю деякі питання і ділюся своїм особистим досвідом або інформацією, яку кожен з вас зможе отримати з будь-якого джерела. А у вас достатньо часу і розрідженого простору всередині лекції, щоб співвіднести цей досвід зі своїм.

Юрій Горбунов та Маша Єфросиніна возз'єдналися на Новому каналі

Як виглядає перфолекция

тобто, кожен, хто знаходиться в залі – співучасник процесу?

Всередині моїх таких лекцій кожен експерт. У вас буде можливість сказати своє слово, так само як і буде можливість залишитися спостерігачем. У цьому форматі просто значно більше свободи і веселощів, ніж зазвичай лекція передбачає. Enjoy.

Ми лише можемо додати, що перед аудиторією в театрі на Подолі автор перфолекции з'явиться власною персоною 16 грудня, і вам не варто упустити це знакова для всього нашого театрального співтовариства подія.

Місце зустрічі: Театр на Подолі

Початок в  17:30.

Нагадаємо, Театр на Подолі, театр «Мізантроп» ініціюють новий спільний проект.

Дивись відео Віктор Вілісова:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.    

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Клатч Онлайн