З чого розпочався Ваш шлях у світ магії та ілюзії? Скільки вам було років, коли з'явилося це захоплення? Як батьки відреагували на нього?

  Все почалося приблизно в 8-9 років, коли я вперше побачив виступ ілюзіоніста в школі. Мене ця тема дуже зацікавила. А ще через пару років я побачив виступ Девіда Копперфільда по телевізору. І з того моменту захопився остаточно і безповоротно. Поки це було просто шкільним захопленням, батьки ставилися нормально і підтримували. Навіть допомагали придбати перший реквізит. Але пізніше, коли я вже будучи студентом КПІ, вирішив кинути інститут і вступити в циркову академію на ілюзіоніста, вони були проти цього. У моїй родині ні в кого не було творчої професії, тому їм цей мій вчинок здавався кроком у невідомість.

Пам'ятаєте свій перший фокус? Можете поділитися ним з нашими читачами, раптом хтось захоче здивувати своїх друзів і близьких. 

  перший фокус, якому я навчився, був із зникненням монетки з долоні. Його секрет складно описати. Але перший трюк, який я вже показував друзям, — це фокус з балансом банкноти на пальці.

Популярні новини зараз

Улюблена наложниця султана Махідевран показала свою реальну сім'ю: ось, що таке справжня любов

«Головна конкурентка Каменських»: колишня дружина Потапа роздяглася на публіці

Перероблені Пугачова, Подільська, Михайлов, Малікова і інші знаменитості на дні народження Ігоря Ніколаєва

Втомлене обличчя Ані Лорак вразило фанатів: «вагітність замучила»

Показати ще

Це нескладний фокус з грошовою купюрою та монетою номіналом 50 копійок. Банкноту потрібно звернути на 1/3 по довгій стороні, потім ще раз так само по довгій стороні. Вийде якась смужка-закладка для книги. Потім Ви розміщуєте банкноту на великих пальцях руки і забираєте одну руку, а банкнота продовжує тримати баланс усього на одному пальці. Секрет цього фокусу криється із зворотного боку банкноти – туди потрібно по центру непомітно підкласти монету і загорнути всередину банкноти, вона і буде тримати баланс.

В полоні очей: чому очної контакт має з перших секунд

Роман Бондарчук, ілюзіоніст, актор та телеведучий

Коли почали професійно займатися ілюзією?

  Коли я поступив в училищі мені було 19 років, хоча зазвичай туди беруть після 9-го класу в 15-16 років. Але до надходження фокуси були моїм хобі, я часто показував їх друзям. Тому при надходженні у мене вже були якісь ілюзійні навички, дрібний реквізит, досвід, а у моїх однокурсників – ні. На самому початку студентства я купив свій перший концертний смокінг. У якийсь момент до мене звернулися з проханням показати фокуси на заході. Потім мене частіше стали запрошували з виступом на свята різні клієнти компанії. Також паралельно я готувався до участі в різних конкурсах. Це все і можна вважати початком мого професійного шляху.

Куди йти вчитися новачкам у цій справі? Або до кого?

  Не обов'язково вступати в циркову академію для отримання диплома фокусника. Важливі більше уміння і навички. Більшість відомих ілюзіоністів — самоучки. Багато інформації можна почерпнути з старих книг, з Інтернету або відвідати майстер-клас з фокусів. Також розвитку фокусника сприяють фестивалі та конференції. Але якщо говорити про більш професійному підході до ілюзіям, то тут однозначно потрібен ментор, тобто наставник, і своя команда.

Роман Бондарчук

Ваш натхненник, Девід Копперфільд, працював під прізвиськом “Давино”. У Вас є псевдонім? Якщо так, то яку і як його придумали?

  Я довго думав над власним псевдонімом, але у нас якось не сильно приживаються такі речі. Тому, за рекомендацією хорошого знайомого вирішив зупинитися на англійській і слитном написанні свого імені. Тим більше що ми виступаємо в будь-якій точці світу. Наша географія вже охоплює близько 20 країн, тому мене повинні дізнаватися як бренд і швидко запам'ятовувати.

Який найскладніший трюк/фокус ви показували на сцені? Скільки часу зайняла підготовка? Що було найскладнішим?

  Підготовка кожного великого трюку або фокуса займає кілька місяців, плюс ще час на пошук реквізиту і постановку номера. Є велика різниця між просто фокусом і круто поданої історією на сцені. З найбільш масштабних і складних моїх трюків можу виділити зникнення 10-ти тонного екскаватора на НСК "Олімпійський". Саме непросте і дороге в моїй професії ілюзіоніста — інвестування в новий фокус. Зараз я повністю занурений у підготовку до мого нового шоу 23 лютого, в якому ми з'єднаємо два найулюбленіших глядачами жанру – стендап і магію. Буде дуже багато жартів і взаємодії з глядачем. Підготовка якісного шоу займає колосально багато часу, але щирий захват глядачів, безумовно, варта того.

Раміна вперше розповіла правду про весілля з Козловським, проект на мільйон і нових відносинах з красенем-юристом: ексклюзив Клатч

Кадр з шоу Романа Бондарчука

ілюзіонізм часто трапляються трагічні інциденти. Ви коли-небудь опинялися в небезпеці? Чим все закінчилося?

  Так, небезпека — це частина нашого жанру. Скло на сцені або ріжучі предмети — завжди джерело підвищеної небезпеки. У минулому році на зйомках для телеканалу «1+1» я показував трюк під назвою «Російська Рулетка». Суть номера в тому, що в семи пакетах на одній з підставок перебувати ніж. Глядач перемішує підставки, і ніхто не знає де саме ножа знаходиться. При цьому, у мене ще й очі заклеєні скотчем, залишається довіряти тільки своєму шостому почуттю і опускати руку на пакети наосліп. І в той момент вона мене підвела, і я опустив руку на пакет з ножем, розрізавши собі палець. Кров струмком, 2 місяці з тугою пов'язкою. Не повторюйте цей трюк будинку.

На якийсь фокус ви ніколи не зважитеся? Або у Вас немає професійних табу? Чому?

  Важко сказати, на який фокус я не наважуся, адже ніколи не говори ніколи. Однозначно у кожному фокусі, як і у багатьох, у мене буде план А і план Б. Але фокуси із зануренням під землю чи в воду в сейфі не викликають захоплення ні у одного ілюзіоніста)

Яка Ваша головна задача перед підготовкою виступу — здивувати, шокувати, порадувати?

  Гарне шоу — це спланована історія, за якою ілюзіоніст веде своїх глядачів, примушуючи їх переживати і подив, і захоплення, і шок, і моменти гумору. Адже всі ці аспекти і є частина ілюзійного шоу. Важливо змусити глядача відчути весь спектр емоцій. До шоу я максимально відпрацьовую всі трюки, шукаю найкращу подачу і намагаюся передбачити всі нюанси. Адже на сцені вже неможливо зробити паузу. Під час виступу моя головна мета – змусити глядача повірити в неможливе хоча б на час шоу, змусити замислитися – це трюк або все-таки магія? Адже для щастя нам часто не вистачає всього однієї крапельки чарівництва.

Розкажіть про новий проект, над яким ви зараз працюєте. Де і як будуть відбуватися ваші шоу? Чому вибрали таку цікаву колаборацію форматів — стендап і ілюзія? Які нові трюки покажете? Кого з гостей покличете до себе обов'язково? Були зірки, яких ви запросили, але вони побоялися і відмовилися брати участь у зйомках? Якщо так, то хто і чому?

  Якщо ви були на чарівних уявленнях, то розумієте, що гумор – це невід'ємна частина шоу. Але в реальності далеко не всі ілюзіоністи володіють цим аспектом. Мені часто після виступів пишуть відгуки, в яких зазначають моє почуття гумору. Тому ми вирішили розвивати цю частину нашого шоу ще сильніше. Зараз я працюю над кількома монологами з дуже талановитим авторами. Разом зі мною на сцену вийдуть зіркові гості, імена яких я поки не можу розкривати. Прем'єра відбудеться в Caribbean Club вже 23 лютого цього року. 

Раніше в моїх трюках брали участь Потап і Настя, Олена Шоптенко, OLEYNIK, Олександр Шовковський, Андрій Бідняків і навіть арабський шейх. Буває, що зірки не завжди погоджуються на участь в номерах, але з багатьма у мене хороші і дружні стосунки. Вони довіряють моєму професіоналізму. Тому проблем не виникає найчастіше, складніше узгодити графік. 

Топ-8 сериалов, основанных на реальных событиях

Кадр з шоу ілюзіоніста Романа Бондарчука

Ви вірите в диво? Що для вас означає чаклунство, знаючи зворотний бік медалі?

  Як і будь-якій людині, мені хочеться дивуватися і вірити в диво. Адже не все в житті залежить від нас. Іноді деякі події трапляються практично чарівним і нез'ясовним чином. А так як я фокусник, то мої навики— це можливість викликати посмішку на обличчях інших і додавати частинку дива в житті моїх друзів або глядачів на моєму концерті.

Особисто Вас, Роман, можна ще чимось здивувати?

  Так. Напевно, коли ти сам знаходишся по ту сторону магії, то завжди хочеться відчути ті емоції, які глядач проживає на моєму концерті. Тому мені подобається дивитися виступи інших ілюзіоністів, без бажання дізнатися секрет. Адже часто не так важливий секрет трюку, як магія, яка виникає всередині, коли це бачиш.

Вірите Ви в прикмети? Чи є якісь спеціальні у ілюзіоністів? Наприклад, якщо капелюх впала, то кролика з неї сьогодні краще не виймати:)

  Зараз я менше забобонний, ніж раніше. Можу розраховувати на команду і людей поруч з собою. Але все ж, є й передчуття, що потрібно щось перевірити або перевірити. Найголовніше — це внутрішній настрій. Якщо ти готовий дарувати енергію і ділитися з глядачем, то і глядач віддасть натомість свою енергію, яка вбереже від поганих ситуацій.

Тест на усталость: иллюзия «Вращающийся змей»

Роман Бондарчук

А в містику, надприродні здібності? Чому?

  І це теж. Як каже моя дружина, працює те, у що ти віриш. І не слід упускати з виду людей з різною енергетикою. Це завжди може бути «несподіванка» на сцені. Хоча як по мені, містика, прикмети, збігу — це з однієї воронки, яку не завжди можна контролювати.

І, наостанок, що б Ви побажали чарівного нашим дорослим і маленьким читачам у Новому році 2020?

  Бажаю всім нашим і вашим читачам бути більш відкритими до нових емоціями та враженнями, адже чари трапляється. Упевнений, у кожного з нас є такий приклад, якщо гарненько подумати. Дозволяйте собі, приходячи на концерти, вірити в чудеса і магія і проживати ту мить, коли все стає можливим.

Дивись відео по темі:

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.