Справжнє ім'я Хюррем-султан достеменно невідомо: існує думка, що майбутню султаншу звали Анастасією або Олександрою. Роксоланою її вже пізніше назвав посол римської імперії, грунтуючись на можливому походження дівчата з території, званої в Речі Посполитій в кінці XVI століття Роксоланія. Потрапивши в гарем, султан наділив її ім'ям Хюррем, що означало "сміх, радість".

Вчені показали, як насправді виглядали наложниці султанського гарему

За словами сучасників, Роксолану важко було назвати красунею, але вона мала абсолютно унікальним чарівністю, гарним голосом і гострим розумом. Повністю достовірних портретів Хюррем немає і бути не могло - в ті часи бачити наложниць могли тільки слуги гарему і сам падишах. Щоб приблизно зобразити султаншу, художники підкуповували євнухів, які словесно описували улюблену дружину Сулеймана.

Популярні новини зараз

Асмус його таким не застала: Гарік Харламов показав архівне фото з молодості – життя попсувало (ФОТО)

Дружина Потапа змінила зовнішність: Настя Каменських збільшила губи і відростила густі брови - фото

Пугачова зізналася в таємниці, яку зберігала десятиліттями: в ті часи таке вважали зрадою

Дружина Потапа приховала вагітний живіт за об'ємною одягом: фотофакт

Показати ще

Хасекі Хюррем-султан

Сулейман I з коханою дружиною Хюррем

Тим не менш, з цим портретам можна уявити приблизну зовнішність Роксолани: це була пухкенька жінка з гострим носом та великими очима. Абсолютною красою вона не відрізнялася, хоча симпатичною її назвати не можна.

Роксолана

Вчені показали, як насправді виглядали середньовічні принцеси

Хюррем-султан

Дивись пізнавальне відео по темі:

Також читай про те, що Мехмед VI Вахідеддін став останнім султаном у шестівекової історії Османської імперії. Як і його попередники, падишах мав гарем, а його фаворитками стали п'ять жінок. Історики оприлюднили архівні фото дружин останнього османського султана Мехмеда VI. Як виглядали гаремные красуні в реальному житті дивись тут.

Більше цікавої інформації ти завжди зможеш знайти на clutch.ua

Підписуйся на наш youtube-канал Клатч Онлайн