Чому театр «Мізантроп» взимку 2019 року закрив усі вистави?

Д. С.: Якщо сказати просто – тому що у них закінчився строк придатності. Театр на відміну від багатьох інших видів мистецтва – це те, що відбувається тут і зараз, а стало бути, його актуальність, або, якщо хочете, співзвучність часу повинні бути головним чинником. Нам здається, що те, що було створено 2, 3, а то й 5 років тому не повинно бездумно переноситися в даний. Ми змінилися, змінився мова, якою ми говоримо (художня мова, зрозуміло), змінилися смаки але найголовніше – змінився контекст. Думки і форми, які кілька років тому здавалися нам доречними, в сьогоднішньому дні виглядають чужорідно, дивно і не актуально.

Зараз ми б зробили інакше. Всі ці міркування не нові, ми висловлювали їх і раніше. Безумовно, нам було складно і боляче прощатися з улюбленим матеріалом. Але тепер, коли світ змінився вже занадто очевидно, навіть для людей не особливо чутливих до соціальних і культурних коливань – цей крок здається абсолютно вчасним і навіть у чомусь пророчим.

Регіна Тодоренко публічно вмочила Волочкову обличчям в бруд: відібрала у неї найважливіше

Ілля Мощицкий і Дмитро Саратський розповіли про новий формат театру Мізантроп

Ідея з «Іграшками Люшера» вразила аудиторію. Підкажіть, звідки виник задум попрацювати в такому форматі?

І. М.: Ми залишилися в ситуації чистого аркуша. Мені цей стан здається дуже ресурсним, я бачу в ньому грандіозний потенціал. Коли у тебе весь день, місяць, рік розпланований, у тебе не залишається часу на ресьорч і медитацію. Я думаю, що це перша скрижаль, на якій знаходиться весь подальший процес створення твору. Згідно власним заповітом, я проаналізував ситуацію, відкрив скриньку натхнення, перебрав комори уяви, побував у палатах сумнівів і ярах самознищення, мало не зварився в котлі преображення з ніщо в генія і придумав спектакль. 

Популярні новини зараз

Дружина Олега Винника вийшла з ним на сцену: вразила нарядом з корсетом

Справа Михайла Єфремова завершена: що буде з актором після смертельного ДТП

«Викликає занепокоєння»: прихильники колишнього коханого Жанни Фріске почали побоюватися за його благополуччя — Шепелєв пропав

Вагітна Тіна Кароль показала, як округлилися її форми: пишний бюст не вмістився у топ

Показати ще

Можливо, з'явилися якісь складнощі в реалізації? Як відреагували актори на таку нестандартну задумку?

І. М.: Ось зараз я втулю текст про руйнування акторської професії в театрі. Шановна редакціє! Передайте, будь ласка, всім акторам, до яких ще не встигла дійти ця новина. Все, дякую, ваших послуг більше ніхто не потребує. Я думаю, цей процес, який і так гостро відчувався, приведений до виконання та завершений. Звичайно і після пандемії залишаться старезні типу-тятри, які будуть «ставити класику як написано», але на вістрі процесу відбувається ось що: тут більше не потрібен виконавець волі автора, режисера, художнього керівника, художника і помічника бухгалтера. Потрібен автор, здатний приймати рішення, мислити, реагувати контекст, який на щомиті змінюється. Не можеш? -  Іди «мандаринками торгувати».

Телеведуча Надія Матвєєва захопила стрункою фігурою в обтягуючому платті: про таких формах тільки мріяти

Ілля Мощицкий розповів про новий формат театру Мізантроп

Як буде працювати вистава? Чи зможе глядач взяти участь у ній і як?

Д. С.: Спектакль буде працювати як онлайн-сеанс терапії: один перформер і один глядач у ZOOM конференції. Безумовно, глядач в ньому бере участь, так само, як і на сеансі у психолога або психотерапевта, глядач або пацієнт бере участь в подіях. Адже по суті справи вистава створюється саме для нього, глядач є центром, смисловим ядром вистави. Чим активніше він буде втягуватися в те, що відбувається, чим більш відкрито буде себе вести – тим більш цікавий досвід він зможе отримати. У цьому спектаклі, як ніколи, все повністю залежить від глядача.

Чи плануєте ви працювати в такому форматі після завершення карантину або збираєтеся повернутися до того, що було раніше?

Д. С.: Зараз дуже складно будувати плани на життя «після карантину», в будь-якому випадку є абсолютно стійке відчуття, що навіть після його скасування життя стане іншим. Ми, безумовно, плануємо продовжувати і розвивати цей спектакль і, якщо брати ширше – цей формат. Ми вже почали роботу над новою виставою для онлайн середовища і плануємо подати проект на кілька грантових програм. Як ви бачите, цей формат стає все більш затребуваним. Крім цього, якщо карантин все-таки відступить, і ми вийдемо в оффлайн середу – у нас є плани попрацювати з контентом, накопиченим в період проведення онлайн сесій «Іграшки Люшера». Нами напрацьовано дуже багато соціологічного та психологічного матеріалу, на основі наших сесій і здається, що він цілком би міг стати базою для різного роду нових творів, від сценічних або екранних, до літературних. Так само, швидше за все, ці напрацювання можуть бути осмислені і в науковій сфері. 

Тіна Кароль та Дан Балан показали ніжні почуття на публіці під романтичну пісню: залишилося тільки розповісти про весілля

Дмитро Саратський розповів про новий формат театру Мізантроп

Ми знаємо, що у «Іграшок Люшера» є захоплююча легенда. Поділіться нею з читачами?

І. М.: Спектакль знаходиться в процесі перманентної мутації. Ми починали з легенди про надання психологічної допомоги в світі пост-пандемії, в якому реципієнти боятися відірватись від екранів гаджетів, але крива доріжка безконтактного спілкування з глядачем привела нас до набагато більш складної, нестійкої і крихкої комунікації щодня мінливих кліматичних умовах культури метамодерна, епохи пандемії, що протікає в цифровому руслі розвитку сучасного театру в мережі.

Нагадаємо, раніше Sonya Kay розповіла про спорідненість з Ротару, весілля з хокеїстом та онкології батьків.

Крім того, дивись важливе і актуальне відео з ветеринаром, який розповідає про укусаз кліщів:

Кожна з нас – неповторна. Зараз модно бути самою собою. Переходь по посиланню, і ти дізнаєшся, як перестати створювати окремі образи, а виробити свій власний унікальний стиль.

А ти знала, що можна схуднути за допомогою вина? Думаєш, це неможливо? Але у нас є для тебе справжній подарунок: Villa Krim розповість тобі цікаві лайфхаки з вином, про які ти ще не знала. Переходь по посиланню, і ти відкриєш для себе щось нове!

Перед тим, як досягти мети, часто необхідно пройти перевірку на міцність. Герої фільмів, про які ми розповіли у добірці кращих кінострічок, справляються з усіма негараздами і мотивують глядача почати боротися за свою мрію.

А ти знала, що популярна тренерка Аніта Луценко хотіла б зніматися в «Гри  престолів»? Щоб дізнатися про це більше – переходь по посиланню, і дізнаєшся ще більше цікавих подробиць про Аніті.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

  1. "Коханка" Чернишова показала, як виглядає в звичайному житті. Її порівнюють з Анастасією Заворотнюк.
  2. Дан Балан і Тіна Кароль зіграли весілля. Продюсер "Голосу" вперше розповів, з чого почалася їхня любов.
  3. Найбільший в Україні онлайн-магазин одягу Lamoda дарує покупцям знижку на речі відомих брендів.
  4. Солодкі моменти вдома: зірки Instagram зізналися, що Nutella® - улюблений десерт як дітей, так і дорослих.
  5. Сонячний ранок в колі сім'ї може починатися не з кави, а з десерту Nutella®. Шоколадна паста - ідеальне доповнення до сніданку.
  6. Блогери України поділилися смачним блюдом власного приготування. А з Nutella® - це взагалі так просто і легко.