При виборі товарів в інтернеті або через каталог людина надає величезне значення зображенням. Фотограф Олександр Ляшенко в бесіді з журналістом Clutch розповів, як знімки впливають на продажі, і скільки може коштувати зйомка.

Яку роль відіграє фотографія в продажах, розвитку та просуванні малого та середнього бізнесу?

– Фотографія відіграє важливу роль у продажах у бізнесі, на мою думку. Якщо ми говоримо про Інтернет, то у споживача, в першу чергу, з'являється бажання купити ту чи іншу річ, коли він дивиться на фото. У плані просування завдання знімку – виділити ваш товар серед інших. Фотографія повинна швидко привернути увагу, викликати емоцію і пробудити бажання купити.

За дослідженнями eBay, хороша фотографія товару збільшує продажі на 5%. Я ж думаю, що вплив більше. Сайт з хорошими знімками в єдиному стилі продає на 15% більше, ніж сайт з поганими. На останніх вироби складно роздивитися, вони м'яті. Фотографії можуть бути різними за яскравістю, а колір продукту на них може відрізнятися від того, який отримає клієнт.

Нещодавно народила Джамала не вмістила соковитий бюст в сукні: спантеличила нарядом на концерті в День Незалежності

Популярні новини зараз

Такий її полюбив Захур: Камалія показала, як виглядала 27 років тому до весілля з пакистанським мільйонером (фото)

Дан Балан їй не потрібен: вагітна Тіна Кароль показала чоловіка, який підкорив її серце

У деревах і з зеленим газоном: Катя Осадча показала двір будинку, в якому живе з Юрієм Горбуновим

Захур закохався у її голос: 43-Камалія у вечірній сукні зворушливо виконала легендарну пісню (відео)

Показати ще

А як бізнесу може допомогти відеозйомка? Розкажіть, що змінюється після.

– З одним брендом одягу ми працювали по створенню фотоконтенту. Але коли реалізували новий формат представлення одягу через відеокаталог, за словами власника, продажі значно збільшилися, а відсоток відмов зменшився. Відео – це новий перспективний напрямок в інтернеті, дуже специфічний, тому що процеси створення інші, а результат повинен бути максимально близьким до знімків. Відео – як фотографія, що ожила.

Як визначитися з форматом зйомки: студійна або виїзна? Яка з них, на ваш погляд, більш ефективна?

– Формат зйомки залежить в першу чергу від того, де фотографії будуть використовувати: на сайті, в каталозі магазину, на маркетплейсі, в Instagram або друкованому буклеті. Відповівши на це питання, можна давати рекомендації.

Каталог великого обсягу і для маркетплейсів, як правило, знімають в студії, на однорідному або не відволікаючому фоні, щоб було легко порівнювати одяг і розуміти його особливості. Для Instagram краще робити сет в більш яскравих інтер'єрах студій або влаштовувати виїзну зйомку на локацію. Потрібні живі фото на вулиці, головний акцент буде на емоцію. Ефективність в даному випадку залежить тільки від мети і каналу продажів. Виїзна зйомка відмінно підійде для фотографій, які зададуть тон і настрій колекції, тобто для кампейну.

Тіна Кароль показала вагітність: наважилася на перше відео

У скільки може обійтися якісна зйомка у досвідченого фотографа/відеографа? Який бюджет рекомендуєте вкласти?

– Ціноутворення індивідуально і залежить від різних факторів: вартості моделей, кількості фотографій, термінів і т.д. Якщо говорити про «середню температуру в лікарні», ми недавно порахували, – це приблизно 200 гривень за виріб з урахуванням вартості роботи всієї команди: організатора, фотографа, обробників, моделі, візажиста, оренди студії. Так би мовити "все включено". Але може бути і дешевше, якщо велике виробництво (від 1000 виробів/міс), і значно дорожче, якщо це – рекламна зйомка маленької кількості виробів (до 30), дуже-дуже красива і унікальна.

Я рекомендую замовляти фотографію і відео для каталогів у одного виконавця, щоб відмінності між фото і відео були мінімальними. Ми довго вчилися, але навчилися отримувати такий результат.

"Нічого не змінилося": дружина Паші Волі з Comedy Club показала феноменальну фігуру на пляжі

На що потрібно звернути увагу власнику бізнесу при виборі фотографа або відеографа? Як знайти "свою" людину?

– У моєму розумінні, немає поганих і хороших фотографів. Є ті, які підходять певному замовнику під завдання або не підходять. Найголовніше, щоб актуальні роботи фотографа в цьому напрямку подобалися власнику бізнесу.

Те, що очікують особисто від мене клієнти: передбачуваність результату, стабільність, масштабність. Ми можемо втілити будь-які ідеї, справа залишилася за малим – пояснити, що хочеться. Під масштабом я маю на увазі зробити будь-яку кількість фотографій для замовників в будь-які терміни. Це схоже на роботу невеликого заводу з виробництва фотографій. Знімки для каталогів я часто називаю промисловими. Тобто витриманий, швидкий і обумовлений результат у великих обсягах.

Племінниця Ротару показала соковиті форми в бікіні: явно перевершила суперниць

Що, крім хороших знімків, допоможе збільшити продажі?

– Деякі власники малого або середнього бізнесу, на жаль, забувають, що після фотографії йде цілий ланцюжок – починаючи від менеджера, який передзвонив, уточнив замовлення; продовжуючи якістю, швидкістю відправки і закінчуючи кінцевим продуктом. Адже якщо він гірше, ніж на фотографії, покупець засмутиться і може або відмовитися від виробу, або від покупок в цьому магазині в майбутньому. Тому, щоб збільшити продажі, потрібно виконати комплекс, який, крім якісної зйомки, включає правильне позиціонування, рекламу, донесення переваг і хороший сервіс.

Фотосессия до інтерв'ю була зроблена для того, щоб показати, як по-різному можна сфотографувати одну сукню. Проект Олександра Ляшенко, зйомка для брендів одягу photoforlookbook.com.

Модель: Марина Муха

Візажист: Alesya Make Up

Плаття: MALVA FLOREA

Аксесуари: Zefirina Studio

Стиліст: Tanya Odegova

Арт-директор: Angie McAvoy

Асистент по світлу

Нагадаємо, раніше фотограф Олександр Ляшенко показав взаємодію двох світів.

Більше цікавих матеріалів можна прочитати на clutch.ua.

Підписуйтесь на наш youtube-канал Клатч Онлайн і Клатч Старс.